Дигитален LCD Напојување Мултифункционален Тестер Компјутер 20 24 Pin Sata LCD PSU HD ATX BTX Напон Тест Извор

Дигитален LCD Напојување Мултифункционален Тестер Компјутер 20 24 Pin Sata LCD PSU HD ATX BTX Напон Тест Извор

DEN 300.00
DEN 361.44
 

Тековен
Количина на стоки

Боја : Црна каков извор на волтажа : 20/24 pin ( ATX - приклучок ) Напон тест : +12 V , -12 V , +5 V , -5 V , +3.3 V , +5 V Стојат од страна на (SB) 12 V моќност Добра ( СТР ) Конектори : Флопи, HDD , CDROM , SATA , 4pin ( P4 ) , 8pin ( Dual-ПРОЦЕСОРОТ ) , 6pin ( PCI-Express ) Производ Вовед : SD напојување тестер е стабилна напон, тестер за PC-напојување, ATX . BTX и ITX согласност, напојување може да се тестира. LCD екран го покажува статусот на напон .На PC / СПС е погодна за амбициозни хоби корисникот , како и за брза функционална проверете во специјализирани трговија.
Методи на работа : Plug напојување 24 PIN и P4 , P6 или P8 во соодветните џек на моќ тест suite. Моќта на снабдување со енергија, ќе се слушне "Du Du" прстен , ако без треперење тогаш напојување излезниот напон е нормално. Ако одреден напон сигнал не беше откриен, или откриени напон вредност над нормалното, ќе го издаде "Du Du" долго ѕвончето ; ако соодветниот напон вредност или СТР треперење премногу, тогаш моќта е неуспешен. Димензии : 12cm x 6cm/4.72" x 2.36" Количина : 1 Pc
Answer : ___________________________ NOTE : Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики ви благодариме за вашето разбирање.

Други карактеристики

Должина на кабел:
Други
Тип:
Дада Трансфер На Кабел
Број На Модел На:
zhuanchanpinsiquanjia
Производи Статус:
Акции
Пакет:
No

Најдобри понуди