Eightwood 2.4 GHz WiFi Клип/Сечилото Антена RP SMA за Ubiquiti Безжична Картичка PCMCIA

Eightwood 2.4 GHz WiFi Клип/Сечилото Антена RP SMA за Ubiquiti Безжична Картичка PCMCIA

DEN 506.00
DEN 575.52
 

Тековен
Количина на стоки


Eightwood 2.4 GHz Wi Fi Клип/Сечилото Антена RP SMA за Ubiquiti Безжична Картичка PCMCIA
Карактеристики :
Работи со следниве безжични картички со MMCX машки десен агол конектор Опционален приклучок за SMA/TNC/BNC-N/MCX
Abocom СБ 1500 S Безжична мрежна картичка PCMCIA
Abocom СБ 1500 SH Безжична мрежна картичка PCMCIA
Cisco / Aironet ВОЗДУХ-LMC352 Cisco Aironet 350 Безжична PC Картичка
En Genius / Senao ЕЛ-2511 CD ПЛУС En Genius Долга Низа Безжична PC Картичката w/ 2 Приклучоци Антена
En Genius / Senao SL-2511 CD2 Плус En Genius Долга Низа Безжична PC Картичката w/ 2 Приклучоци Антена
Proxim РЛ/2 Proxim РЛ/2 PC Картичка
Samsung SWL-2100 E PC Картичка
Senao/Engenius SL-2511 CD Плус Безжична мрежна картичка : PCMCIA
Senao/Engenius SL-2511 CD2 Плус Безжична мрежна картичка : PCMCIA
Инструкции :
Исклучете безжичниот уред
Приклучок за полнач во антената порта на безжичниот уред
Моќта на безжичниот уред
За најдобри перформанси место антена како блиску до надворешен прозорец што е можно
Инсталација Совети :
Антената треба да биде поставена вертикално да се зголеми ефикасноста
Антена не треба да се монтира против мета

Други карактеристики

Тип На Објект:
Aerials
Објектот Ширина:
2.5cm
Бренд Име:
Eightwood
Специјални Функции:
Никој
Материјал Тип:
ABS+СТП
Објектот Должина:
200cm
Име На Модел:
WA3-1246-S02SP-050-200
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Тежина:
28g
Модел Година:
-
Автомобил Производител:
Фолксваген
Frequence Опсег:
2400-2483/4850-4950/5200-5300/5725-5850MHz
Објектот Висина:
16cm
пропусниот опсег:
83/100/100/125 MHz
V. S. W. R.:
Помалку од 2
моќност:
50 W
Отпорност:
50Ohm
Поларизација:
Вертикална
Добивка (2.45 GHz):
4 dBi
Добивка(4.9 GHz):
5 dBi
Добивка(5.25 GHz):
5 dBi
Добивка(5.75 GHz):
4.5 dBi
Конектор тип:
RP-SMA

Најдобри понуди