AS480 Автоматски регулатор на напон.дизел генератор avr

AS480 Автоматски регулатор на напон.дизел генератор avr

DEN 2592.00
 

Тековен
Количина на стоки


генератор автоматски регулатор на напон AS480
Опис На Производот
Технички карактеристики
Сензори и моќност
напон
100-264 Vac 1 фаза
фреквенција
50-60 Hz номинална
излез
напон
82 V d.в. @ 200 V a.в.
45 V d.в. @ 110 V a.в.
Тековната
Континуирано 5 dc. минливи, 7.5 за 10 секунди.
отпорот
15 ohms мин
регулатива
+/- 1.0%
Термички лебдат
0.03% по сте. C промена во AVR амбиентниот
Типичен систем за одговор
AVR одговор
20 ms
Поднесени тековната до 90%
80 ms
Машина volts да 97%
300ms
Надворешен напон на вредноста
+/- 10% со 1 к ohm 1 вати тример
Под фреквенција заштита
Во собата точка
95% Hz(види белешка 4)
Единица моќ дисипација
12 w максимум
QUADRATURE DROOP НА ТЕКСТ
Max. чувствителност
0.07 за 5% droop 0 PF
Max. на текст
0.33 На
СО ТЕКОТ НА ПОБУДУВАЊЕ ЗАШТИТА
Во собата точка
67 V dc +/-3%
Временско задоцнување
10-15 секунди (фиксна)
Изгради напон
4 volts @ AVR терминали
Производ Екранот

Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
AS480

Најдобри понуди