0-9999mm Преносни Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор MFD500B

0-9999mm Преносни Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор MFD500B

DEN 146664.00
DEN 162960.00
 

Тековен
Количина на стоки

Тоа може да се реализира за да ја спаси, да се прочита и пренос на податоци преку USB порт. Ве молиме бидете сигурни дека стандардна батерија за работа адаптер за полнење. Таа поддржува 100 групи на мааната откривање параметри канали. Тоа може да се спаси 10000 слики на откривање на ехо сигнали и параметри. Инструментот може да ги поддржи 2 минути видео. На рефлектира енергија ќе биде примен од страна на сондата. Изберете канал и да го избришете овој канал 4. Видео Функцијата инструмент на поддршка за зачувување на инспекција процесот на видео датотеката и зачувајте ја датотеката на внатрешната меморија картичка. Со опсег од 0-9999mm, тоа може да се исполнат условите за општи дефект инспекција во преработувачката индустрија, металуршкиот индустрија, метал преработувачката индустрија, хемиска индустрија и така натаму. За време на притискање на копче операција, ве молиме да не биде премногу тешко. Бидете сигурни дека не пресврт или притиснете го испроба кабел, комуникација кабел и моќ кабел.
Резолуција на екранот (320×240 пиксели) целосно дигитален TFT LCD Слепи Област 5 MM Пропустот Големината Автоматско пропустот големината користите AVG/AVG или DAC, брзина известување на дефект прифаќање или отфрлање Заварување Слика Функција Заварување Слика функција може да биде овозможено кога откривање на заварување делови користење агол трансдуцерот Авто-Автоматска Калибрација калибрација на трансдуцерот нула форумот и/или материјал брзина Меморија биде во можност да ги чуваат, да се потсетиме на Еден-Скенирање модели и инструмент settings Пропустот Лоцирање во Живо на екранот Звук-пат, Проекција (површината на растојание), Длабочина, Амплитудата Дефект Квантификација директно се прикаже резултатот со дб единица Дефект карактеризација пресмета еквивалентна големина на пропустот лесно и брзо да се олесни одлуката на artificia Криви Површината Корекција користи за да се измери на површината дистанца и длабочина на дефект на криви површината DAC/AVG Y AWS D1. Не ја сфати кабел за влечење или вметнување. Б портата може да го одбра за да го поставите бран-добивање на алармот или бран-губење на алармот.

Други карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MFD500B
Бренд Име:
MiTeCH
Материјал Брзина :
(1000~ 9999) m / s
Мерен Опсег:
(0 ~9999) mm во челик
Температурата На Работа:
-10C да 50C
Релативната Влажност:
(20 ~ 95)% RH
пропусниот опсег:
0.2 до 20MHz автоматско појавување според истрагата фреквенција
Тип:
Ултразвучно Пропустот Детектор
Земја на потекло:
CN
Напојување :
DC 9V
Резолуција:
> 40dB (5P14)

Најдобри понуди