DC 12V 80W Висок Притисок Дијафрагмата Пумпа за Вода Брод Караван Морски Моторна Пумпа за Вода за производство на Електрична Пумпа за Вода

DC 12V 80W Висок Притисок Дијафрагмата Пумпа за Вода Брод Караван Морски Моторна Пумпа за Вода за производство

DEN 1212.00
DEN 2019.84
 

Тековен
Количина на стоки


HG0014322
Спецификација :
Б ранд нови
Материјал : Пластични Инженер
Димензии(прибл.) : 16.5 x 13.5 x 5.5 cm/6.50 x 5.32 x 2.17"
Моќност : 80 W
Притисок : 90 Kg
Напојување : DC 12 V
Проток : 6 L/min(2 GPM)
Вшмукување на Далечина : 2-3m
Излез : 18mm црево barb
Влезот : 10мм црево barb
Работна Температура : 0°C - 60°C(32°F - 140°F)
Вшмукување Висина : Max. 60см
Одговара за Караван, Camper, Чамци, Морски, Домашна Градина и Кампување
Запечатени притисок прекинувачот автоматски се врти на пумпата се исклучува кога притисок гради, како што се исклучување на допрете & автоматски ќе се претвори повторно кога ќе го завртите допрете назад за
Пакет Се Вклучени :
1x Дијафрагмата Пумпа за Вода
N ote :
Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник measureme nt.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Други карактеристики

Број На Модел На:
Висок Притисок Дијафрагмата Пумпа За Вода
Бренд Име:
Mayitr
моќност:
Електричен
Употреба:
Вода
Примена:
Подводните
Standard or Nonstandard:
Стандард
Притисок:
Висок Притисок
Гориво:
Електричен
Структура:
дијафрагмата пумпа за вода
Теорија:
дијафрагмата пумпа за вода

Најдобри понуди