Бренд НОВИ Замена Проектор Светилка Со станбен TLPLW2 за TOSHIBA TLP-S220 /TLP-S221/ TLP-T420/ TLP-T421/ TLP-T520/ TLP-T521

Бренд НОВИ Замена Проектор Светилка Со станбен TLPLW2 за TOSHIBA TLP-S220 /TLP-S221/ TLP-T420/ TLP-T421/ TLP-T520/

DEN 1344.00
 

Тековен
Количина на стоки

Лам стр живот : 25 00 часот ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти.Замена на проектор светилка : светилка на повеќето конкурентни pirce( Ние може совршено да ги задоволи клиентите во pirce и квантитетот со нашите сопствени проектор режач, домување линија за производство и склопување) 3. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. ние снабдување со проектор светилка, замена на проектор светилка, компатибилен проектор светилка, оригинални голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.Компатибилен Проектори модел : за TOSHIBA TLP-S220 /TLP-S221/ TLP-T420/ TLP-T421/ TLP-T520/ TLP-T521
3.проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси.Замена TLPLW2 проектор светилка со домување
2. Сите светилки со 6 месеци гаранција
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.оригиналниот голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем.гаранција : 6 месеци
4.
Светилки може да се состави слободно според клиент е requirpment. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине't leave проекторот во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.

Други карактеристики

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
TLPLW2
Тест:
Сите светилки се тестирани пред превозот
Тип:
Проектор голи светилка со домување
Гаранција:
180 дена
производство:
Сите светилки се произведуваат во нашата фабрика
Дел Број:
TLPLW2
Компатибилен Проектор :
за TOSHIBA TLP-S220 /TLP-S221/ TLP-T420/ TLP-T421/ TLP-T520/ TLP-T521

Најдобри понуди