Hdmi аудио extractor 4K HDMI да HDMI+ Оптички TOSLINK SPDIF+3.5 mm Стерео Аудио Extractor Конвертор HDMI Аудио Адаптер Splitter

Hdmi аудио extractor 4K HDMI да HDMI+ Оптички TOSLINK SPDIF+3.5 mm Стерео Аудио Extractor Конвертор HDMI Аудио

DEN 817.00
DEN 860.16
 

Тековен
Количина на стоки

Опис на производот Овој HDMI аудио extractor не само за да се задоволат идеалната слика на HDTV но, исто така, да се задоволи потребата за извод аудио од HDMI извор. Тоа може да се извлече дигитален аудио сигнал вградени во HDMI извор и да ги конвертирате тоа преку 3,5 мм L/R аналогниот излез и SPDIF излез во исто време. На РКА L/R и SPDIF излез и може да го поддржи "2 CH аудио или 5.1 CH аудио, вклучувајќи Dolby Digitla 5.1 CH и DTS 5.1 CH(НЕ поддржува Dolby Digital Plus) Tomsenn Hdmi Звук extractor Карактеристики : Iuput Порт : 1 x HDMI IN 1 x Микро USB Напојување Порта, 3 x EDID Аудио(Pass/" 2 CH/5.1 CH) Излезна Порта : 1 x HDMI OUT 1 x SPDIF (Оптички), 1 х 3.5 mm Џек HDMI resolution : 4 K x 2 K, 24/50/60fs/1080 P/1080i/720p/576p/576i/480p/480i Поддршка видео боја формат : 24bit/длабоко боја 30bit,36bit 3.5 mm аудио џек излезен формат : "2 CH PCM SPDIF излез формат : управување со проектен циклус, AC3, DTS, 5.1 CH Dolby Digital HDMI аудио излезен формат : Сите формати, вклучувајќи и понапредни Dolby Digital Plus, PCM5.1 CH и пошироко Макс. опсег : 225 MHz Max baud rate : 6.75 Gbps Max работат на струјата : 190m A Три префрлување аудио EDID прилагодувања : Лозинка : HDMI помине режим. На аудио и видео може да се convertered од HDMI излез. SPDIF и L/R нема излез било звук. "2 CH Режим : Екстракт од дигиталниот" 2 CH PCM стерео аудио сигнал од HDMI влез и го конвертирате во " 2 CH аналогни stereo output (стерео излез преку нејзината РКА стил L/R аналогниот излез и SPDIF излез во исто време. 5.1 CH Режим : Екстракт Dolby Digital / DTS и излез преку SPDIF или РКА L/R. Тоа НЕ поддржува 5.1 Dolby Digital Plus. Пакет Содржина : 1 X HDMI Аудио Extractor 1 x 5 V DC Адаптер 1 X Упатство

Други карактеристики

боја:
Црна
Должина:
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
1287
Пол:
Женски-Женски
Конектор Б:
HDMI,Оптички Интерфејс
Конектор A:
HDMI
Примена:
Микрофон,Мултимедијални
Бренд Име:
EMK
Тип:
Speakon

Најдобри понуди