YobangSecurity домашно Видео Врата Телефон Doorphones 7Inch Боја Следи Видео Спогодба Систем Rfid Видео Врата За 12 Апартмани

YobangSecurity домашно Видео Врата Телефон Doorphones 7Inch Боја Следи Видео Спогодба Систем Rfid Видео Врата

DEN 43630.00
DEN 47424.00
 

Тековен
Количина на стоки


Случај : Алуминиумски материјал, водоотпорна.
Случајот : АБС Инженеринг Пластика.
Пакување Листа :
1 * паркинг (Надворешен Камера со доказ школка
12 * Внатрешна Следење
12 * Адаптер
1 * поврзување на кабел (16ft/5m)
1 * Перниче на завртки
1 * упатство
2* RFID Keyfobs
.46 Kg
Отворено камера :
Камерата резолуција : 700 Lines.Волумен, осветленоста и контрастот се прилагодливи.Можете да видите и слушнете пред си на врата.6 cm (L x W x H).
Затворен Следи :
Дисплеј : 7 инчен TFT LCD екран (16 : 9 dispaly).
Функција :
На TFT 7 инчен дигитални боја LCD екран за следење.
Поддршка на СМАРТ КАРТИЧКА.
Вграден микрофон и звучник
Адаптер : Од Монитор, DC15 V. Така можете да видите кој е надвор, а Потоа можете да притиснете на одговор копче на мониторот да се зборува со луѓе надвор, го отклучите кодот и притиснете го копчето за одговор копчето повторно за да се стави крај на конверзија. Мода и убав дизајн,кој исто така може да се користи за декорација на вашиот дом по дом. 700 TVL CMOS IR ноќ визија висока резолуција вратата следење на камера, лесно да го инсталирате,жичана конекција стабилност за домашни системи за безбедност.
Висока-резолуција ноќ визија, набљудување, јавување, зборување, отклучување, далечинска контрола.
Димензија : Димензии : 24 х 15 х 2. 7 Инчен LCD екран притиснете копче на екранот,вратата одговарање, мониторинг и отклучување, двоен начин спогодба за Исклучување на вратата спогодба со врата dell колекции.Видео поддршка спогодба 12 набљудувачите на безбедност и надзор опрема за Поддршка на RFID Функција, тоа може да се отвори за заклучување од страна на СМАРТ Картичка или RFID Keyfobs.
16-хорда мелодија прстен за опција.
Текст : AC 100-240 V 50 Hz-60 Hz.
Осветленоста, Chroma и Јачината на звукот прилагодливи.
12 Стан Жичен Видео Врата Телефон Спогодба Систем 7"Инчен Монитор IR Камера за Видео Спогодба Door Phone Вратата за Полнење
1 камера и 12pcs LCD боја следење, поддржување 1 зграда која има 12 домаќинства.
Агол на гледање : (U/D/L/R, диплома) : 60/35/70/70.
Излез : 15 V DC/1500m A.
Резолуција : 800 X 480.
Оваа 2-начин на комуникација е ефтин и ефективен начин да се зборува со странец на вратата, без всушност да отворање на вратата.

Други карактеристики

боја:
Црна
Број На Модел На:
V70D25301V12
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Бренд Име:
Yobang Безбедност
моќност:
110V-240V
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Зона За Внесување:
Никој
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Агол На Гледање (°):
92
Врата:
Yes
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Комплет За Конфигурација:
Еден до Дванаесет Видео Doorphone
Екран Тип:
боја
Водоотпорен:
Yes
Материјал:
ABS
Големина:
7 inch
моќност:
240v
Резолуција:
700TVL
Камерата:
боја
Контрола На Пристап:
Yes

Најдобри понуди