мермер фреза, камен гравирање алатки, машина за да се направи медали

мермер фреза, камен гравирање алатки, машина за да се направи медали

DEN 307200.00
 

Тековен
Количина на стоки


за плаќање :
Ние прифаќаме TT) или Western Union, Paypal. Хранење висина
120mm или поголема
Сечење дебелина на материјалот
≤40mm
Max.01 mm
Компатибилен Софтвер
Тип 3 софтвер , Artcut софтвер , Artcam софтвер
Max.мермер фреза, камен гравирање алатки, машина за да се направи медали
технички параметар на тешки камен cnc рутер
Модел :
AKS1325
X,Y-оската работна површина
1300*2500mm
Телото димензии(со заградата)
2900*1750*1400mm
Z-оската работна површина
150 или 200 мм
Max.

Други карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKS1325
Бренд Име:
ACCTEK
работна површина:
1300*2500*200mm
Систем За Ладење:
водата систем за ладење
Вретено моќ:
5.5 kw вода систем за ладење
Контролор:
Мах 3 контролер
шини:
Тајван висок квалитет на плоштадот шини
Пренос:
Решетката и опрема
Моторни:
Stepper Мотор
Возачот:
leadshine возачот
Инвертер:
Fuling инвертер
Структура:
Тешки

Најдобри понуди