BigBigRoad Автомобил Заден Поглед Наназад Копија Камера со моќ реле / Filter CCD паркинг Камера За Сјај V5

BigBigRoad Автомобил Заден Поглед Наназад Копија Камера со моќ реле / Filter CCD паркинг Камера За Сјај V5

DEN 1197.00
DEN 1554.24
 

Тековен
Количина на стоки

Big Big Road Автомобил Заден Поглед Наназад Копија Камера со моќ реле / Filter CCD паркинг Камера За Сјај V5
За да се избегне грешка и спор .pls бидете сигурни дека големината пред да нарачате. производ детали Функција : == Да се Реши проблемот на " Поздравниот екран ", "Црн Екран" или "Бран пречки" == кога ќе се наназад. Како да го Инсталирате : 1 : Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. 2 : Fix камерата до каде акции табличка светлина беше. 3 : Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќ . 4 : Поврзување на моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни. 5 : Поврзување на видео кабел на камерата за продолжување на кабелот. 6 : Поврзување на продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
7 : ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Клучни Карактеристики :
1 .High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2. со добра водоотпорен функција.
3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа.
5. Поддржува NTSC ТВ систем
6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна
7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали
8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание.
Параметри : Слика сензори : 1/3" color CCD ТВ Систем : NTSC & ПАЛ Минимална осветлување. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 720x540 Резолуција : 520 TV линии Видео Излез : 1.0 Vp-p,75 Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 67 - Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Работна Сила (DCV) : DC 12 V
Цена & Пакет се вклучуваат : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли со филтер (поврзување со tailight моќ) 1 x упатство

Други карактеристики

Напон:
12V
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
BigBigRoad
Алармот Тип:
Опрема,Возила Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS

Најдобри понуди