MZG C07K-SWUBR06-08A Внатрешни Солидна Волфрам Карбид Инсерти Челик Shockproof Вртење Здодевни Алатка ЦПУ Струг Обработка Toolholder

MZG C07K-SWUBR06-08A Внатрешни Солидна Волфрам Карбид Инсерти Челик Shockproof Вртење Здодевни Алатка ЦПУ Струг

DEN 3072.00
DEN 3840.00
 

Тековен
Количина на стоки

MZG Волфрам Карбид Внесува Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе. Заврши површина ќе биде виножито боја.MZG Вртење Алатка Параметар
MZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1. : Карбид 9~16, Cermet 5~9, Керамички 2~7,CBN/PCD 3~5 2-3 Состав Карбид, Нитрид,Јаглерод-нитрид и Оксид со W,Ti, Al, Si, Та,Б, и др. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство.MZG C07 K-SWUBR06-08 A Внатрешни Солидна Волфрам Карбид Инсерти Челик Shockproof Вртење Здодевни Алатка ЦПУ Струг Обработка Toolholder 1.Обложени Карбид(PVD) Добро за ниско ниво на високи брзини и завршувањето на тешките roughing сечење.
Countermeasures : ве Молиме не работат околу Опасен зоната, во која има некои можноста за пожар или експлозија.) PCD : погоден за леано железо обработка
5. ZN60 : погоден за челик/фрлија заврши обработка 4. Постигнува висока сигурност во нестабилна обработка областа на нерѓосувачки челик ZP1521 : погоден за висока брзина на обработка на нерѓосувачки челик 3.PCD (Дијамант Sinter) се Применливи за обоени метали, не-метали вртење мелничката и други различни тип на сечење .
Precariousness : Недостаток на динамичка рамнотежа во текот на.
Precariousness : Прекумерно влијание или тешки носат ќе се зголеми за сечење отпор и може да предизвика алатка кршење и дисперзија на скршени парчиња.) Мирис : Нема Цврстина : Карбид/Cermet 5~30 GPa HV, Керамички 10-40 GPa HV CBN 20~50 GPa HV,PCD 80~120 GPa HV Сп. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
Precariousness : Искри, производство на топлина или чипови на висока температура за време на работата и може да предизвика датотека.
Во случај на користење на масло-coolant, ве молиме осигурете се дека има доволно оган-заштитна опрема. Пред да го користите и справување со сите алатка за сечење на производи и алатка за сечење материјали, бидете сигурни да го прочитате ова упатство, па тие се користат правилно.

Други карактеристики

Месо тело дијаметар:
C06J-SWUBR06-07, C07K-SWUBR06-08A
Употреба:
внатрешни вртење алатка
Бренд Име:
MZG
Тврдост:
HRC45-49
Материјал:
Волфрам Карбид
Број На Модел На:
C07K-SWUBR06-08A

Најдобри понуди