Безбедност Шлем Скејтборд Скутер Возрасни Деца Велосипед Велосипед Возење Велосипед Ролери Скејт Несреќа Заштитник Отворено Заштитна Деца Спорт

Безбедност Шлем Скејтборд Скутер Возрасни Деца Велосипед Велосипед Возење Велосипед Ролери Скејт Несреќа Заштитник

DEN 621.00
DEN 1218.24
 

Тековен
Количина на стоки


Карактеристики :
Целосно Прилагодливи Брзо Ослободување Брадата Рака и се вртат dial (која е пренослив)
Дизајн да помогне да се намали ризикот повреда
Удобно и Лесно да се носат
Наменета за Сите Видови на уметничко Лизгање, Скејтбординг и Велосипедизам.
Продолжен Заден Покриеност за да се Заштити Од Паѓа Назад.
11 Отвори Дизајниран да ги Принуди Кул Воздухот Во и Топол Воздух Надвор.
Силни Заштитни ABS Надворешната Школка.
Лесен, Енергија се Апсорбира EPS Поставата
Вклучува Екстра Внатрешни работи Влошки за Сопствени Монтирање.
Во согласност Прилагодливи Безбедност Стандард EN1078.
Опис :
Мала тежина ABS школка & црна EPS поставата сунѓерот ткаенина,Мека Внатрешна влошки за дополнителна удобност.
Прилагодливи ремени и спин dial (која е пренослив) : На скејтбордингот шлемови опремени со прилагодливи ремени и и се вртат dial за Возрасни /деца за да ја прилагодите флексибилно за да се добие подобро се вклопуваат.
Тоа е добар партнер за педалата велосипедизам ,уметничко лизгање,Хип-Хоп,скејтборд,BMX,Сува slop ,Скијање ,Ролери,скејтбординг Скејтбординг Заштитна?и повеќе отворено спорт.
Неопходно е уред кога вашите деца или сте велосипедизам.
Уникатен дизајн, тоа е удобно на вашето дете или што да се носат.
Вашето дете може да го носат за да се заштити самиот себе или на себе.
Тоа е безбедно за вашето дете или можете да дознаете велосипедизам, лизгање и сл.
Спецификации :
Материјал : ABS пластика
Боја : црна, бела, црвена, сина
Големина : S, M, L
S : 53-55cm
М : 55-57cm
L : 58-60cm
Пакет се вклучени :
1 x Возрасни Деца Шлем
Белешки:
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики. Ви благодариме!

Други карактеристики

Тип:
Шлем
Возраст:
>8 Години
Сезоната:
Универзална
Стил:
Половина покриени
Бренд Име:
KORAMAN
Спорт:
Уметничко лизгање
Глава Турнеја:
55-57cm
Материјал:
ABS
Применливи Луѓе:
Дете
Број На Модел На:
ZH907001

Најдобри понуди