HD Камера Леќа Комплет 5 во 1 Fisheye Леќа, 0.6 X Широк Агол + 15X Макро/Telephoto/CPL Објектив за iPhone 6 7 8 Samsung XIAOMI телефон

HD Камера Леќа Комплет 5 во 1 Fisheye Леќа, 0.6 X Широк Агол + 15X Макро/Telephoto/CPL Објектив за iPhone 6

DEN 815.00
DEN 1147.20
 

Тековен
Количина на стоки


Answer : ___________________________ Note : 1. Широк Агол Леќа и Макро Леќа се приложени заедно додека да го добиете тоа. 2. Ако сакате да го користите широк агол леќа,завртка две леќи заедно да се земе прекрасни слики. 3. Ако сакате да го користите на макро леќа, не заборавајте да се отстрани широк агол леќа прво. 198°Рибино Око Леќата : Супер 198°областа на ставови во вашата слика и да го покаже кругот светот како преку риба'es eye view. Супер Широк агол Леќа(0.6 X) : Овој објектив може да се екстра леќите на камерата прикажување агол до 120°. Тоа може да потрае повеќе сценарија во слика. Макро Леќа(15 X) : Тоа е крупен функцијата на објективот. Ве молиме бидете објективот блиску до објектот помеѓу 25-40mm далечина, а потоа се forcus и пука. Овој објектив може да се користи за снимање детали, како пад, отрови..итн. CPL Леќа Промена на светлосни зраци во друга страна, а потоа се земе слики без светлина на сила. Telephoto Леќа се Направи преглед 2 X блиску до тебе. Како да се добие јасна слика 1. Ве молиме да ги исклучите телефонот случај. 2. Бидете сигурни дека леќа прилог правилно 3. Снимање стабилна withou тресење 4. Направи телефонот фокус Промена на Леќа : 1. Се одржи на клипот,ги тргнеме на леќа со контра-стрелките на часовникот насока? 2. Правец на стрелките на часовникот нови леќа во клипот, тогаш можете да го користите како порано. Пакет се Вклучени : 1x Широк агол Леќа & Макро Леќа 1x Рибино Око Леќата 1x Telephoto Леќа 1x CPL Леќа 4x Леќа Капа 1x Универзална Леќа Клип 1x за Носење 1x Микрофибер Торба 1x Микрофибер Чиста Крпа 1x Упатство за Корисникот

Други карактеристики

Компатибилен Бренд:
Дланка,Samsung,HTC,Blackberry,Panasonic,Motorola,Sony-Ericsson,Apple iphone телефони,Nokia,Toshiba,LG
Број На Модел На:
HK-001
Обликот:
овална
Телефон Камера Тип:
Широк Агол Лен
Бренд Име:
APEXEL
За телефони:
Универзална
Пакување:
Со Мало Поле
Материјал:
Највисок квалитет на оптичко стакло

Најдобри понуди