Целосна Везови Крстот 14CT11CT Атина чувство DIY Везана DMC Крстот Бод Колекции за Везови Игла за Плетење Дома Декор

Целосна Везови Крстот 14CT11CT Атина чувство DIY Везана DMC Крстот Бод Колекции за Везови Игла за Плетење Дома

DEN 557.00
DEN 1091.52
 

Тековен
Количина на стоки

( малку тешко)
11 КТ Прецизни Печатени :
Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како на линкот што го имаме направено за вас, тогаш можете полесно да го заврши на крстот бод.05 /парче
До 2015 Нов Дом декорација Lotus 14 CT 11 CT DIY Шиење Везана DMC Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Free US$ 11. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин.74 /парче
nkf крстот бод Цреша овошје фах DIY Везана 11 CT DMC Крстот Stitch Iing Колекции за Везови Игли за Плетење Дома декорација US$ 11.23 /парче
Крстот бод модели DIY Везана 14 CT Пристаниште Везови пејзаж DMC димензии Крстот Бод Поставува за Везови Занаети US$ 17. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите .68 /парче
Нови Пристигне DIY Везана Комбинација Убава кактус DMC Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење хоби и занаети US$ 9.89 /парче
Freeshipping DIY Везана Комбинација Цреша овошје сад Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење хоби и занаети US$ 14. 100% Сосема нов. ( 11 CT е подобро )
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
Answer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. 100% еколошки памук.16 /парче
Маслото sunflowers градина DIY Везана DMC Смета NKF Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Manualidades US$ 32. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.02 /парче
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.
Големина : 41cm*47cm (14 CT J139)
51cm*59cm (11 CT J139)
Димензии : 40cm*50cm (14 CT J139)
48cm*61cm (11 CT J139)
14-КАРАТНО Unprinted :
Памук е празно дека треба да се dew линкот најнапред со себе, а потоа можете да се обидете да го заврши на крстот бод.07 /парче
Крстот Крои Везови монистра DIY Везана 14 CT Виолетова Флорес DMC димензии Крстот Бод Колекции за Везови Занаети Хоби US$ 16.

Други карактеристики

Стил:
Европа
Шаблон Тип:
Цврста
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
пластична кеса
игли за плетење:
За дома декорација
Вез крст:
DMC Крстот Бод
крстот шевови:
Игла, Уметности & Занаети
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Ткаенина Тип:
Памук
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
nkf крстот бод:
Yes
DIY Везана:
DMC Смета Крст-бод

Најдобри понуди