AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата цимет масло етерично масло Затегнете кожата,Смирување на дигестивниот тракт

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата цимет масло етерично масло Затегнете кожата,Смирување на дигестивниот

DEN 240.00
DEN 399.84
 

Тековен
Количина на стоки

Со етерични масла, benzoin, оревче, каранфилче, coriander, frankincense, Bai Songxiang, ѓумбир, грејпфрут, лаванда и диви Ју Lan, бор, рузмарин и мајчина душица Ефект на цимет етерично масло на телото е многу добар, може да биде антибактериски, зајакнување на сила на респираторни патишта, цимет етерично масло може да направи топло ладно телото, за ублажување на симптомите на настинка; удобност и спазам, олеснување на гастроинтестиналниот варење, надуеност, болка во стомакот на цимет етерично масло на телото на ефектот е многу добра, можат да имаат и антибактериски. Но, тоа е вреди да се напомене дека цимет масло е еден вид на умерено стимулирање на медицински растенија етерично масло. Тоа исто така може да биде афродизијак, афродизијак ефект за машки импотентен ефект е еден од најпознатите. Против стареење на кожата, ја промовира циркулацијата на крвта и има улогата на конвергенција. Цимет етерично масло + 1 капки 2 капки на +5 ml на Olibanum масло од грозје семе масло 2, жените се грижат масажа на стомакот : мала, пријатна карактеристики, подобрување на ладно уставот, ублажување на менструални болки, машки импотенција. Ви благодариме за вашата постојана поддршка за AKARZ. Исто така, може да стимулира секреција на појава на сок. На засилување ефект на респираторниот тракт, цимет етерично масло може да направи топло ладно телото, за ублажување на симптомите на настинка; удобност и леснотија се плукаат дигестивниот тракт спазам, варење, надуеност, болка во стомакот, дијареа, повраќање. Силно надразнување или цимет етерично масло жлезди, може да се намали болката, менструален циклус регулатива е премалку лек leucorrhea. Цимет етерично масло телесна тежина на косата по compaction на лабава кожа, па салон за убавина франшиза се користи за да се распределат на слабеење на проектот, може да игра улога во губење на тежината по мускулна релаксација не е така.
Главната ефикасноста На конвергенција ефект на блага кон кожата тесни лабава организација, отстранување на брадавица тело особено добра; Ефикасност : блага кожата тесни конвергенција на кожата по губење на тежината, лабава кожа; промовира циркулацијата на крвта, се елиминира verrucous стареење на кожата.

Други карактеристики

НЕТО-WT.:
30ml, 100ml, 10ml
Бренд Име:
akarz
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
Број На Модел На:
AD003
Состојка:
цимет масло
Земја/Регион на Производство:
Франција
Сертификат Број:
ISO/9842_2005_00321
Тип На Објект:
Етерично Масло
НЕТО-WT.:
5ml 10ml 30ml 100ml
Ефикасноста:
Затегнете кожата,Смирување на дигестивниот тракт,
Се Грижи За:
Чисти Порите , blackhead , да Заличи, освежување
Се применува на кожа:
Употреба:
спа , масажа , ароматерапијата
Производот Категорија:
Чисто Етерично Масло

Најдобри понуди