5PCS DHT22/AM2302 Дигитални Температура и Влажност, Сензор Модул +PCB со Кабел

5PCS DHT22/AM2302 Дигитални Температура и Влажност, Сензор Модул +PCB со Кабел

DEN 738.72
 

Тековен
Количина на стоки


Драг пријател,
ние ја прифати продажба на мало и на големо, добредојдовте да контактирате и со нашите сопствени servicer, ние внимателно ќе ги пресмета повеќето resonable цена за вас, ви благодариме. Опис Работен напон : 3 V - 5.5 V сензор модели : АО ПЕСНА AM2302 температура и влажност, сензор Сигнал на излез форма : дигитален сигнал Температура мерен опсег : - 40°c до 80°c Мерење на точност : 0.5°c На влажност мерен опсег : 0-100% RH Мерење на точност : 2% RH Резолуција : 16 Со фиксна завртка дупки, лесен за инсталација и фиксација. Дијаметар од 2,6 mm Интерфејс Опис "+" : позитивен "-" : моќта на анодна "Out" : на микроконтролерски IO por
Пакет Содржина : 5 x DHT22/AM2302 Дигитални Температура и Влажност, Сензор Модул

Други карактеристики

Бренд Име:
ЕК Купување
Тип:
Регулатор На Напон
Пакет:
TQFP
Состојба:
Нови
Температурата На Работа:
-40~80 Целзиусови Степени
Напон:
3~5.5 V
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DHT22 AM2302 Сензор Модул
Моќ Дисипација:
pcb
Примена:
DHT22/AM2302 Дигитални Температура и Влажност, Сензор Модул

Најдобри понуди