14X20cm,1000 X Печатење - Застане Zip Заклучување Торбичка со прозорецот Исчистите екранот, Resealable Kraft Хартиена кеса Зафат Само Печат Пакување

14X20cm,1000 X Печатење - Застане Zip Заклучување Торбичка со прозорецот Исчистите екранот, Resealable Kraft

DEN 12480.00
 

Тековен
Количина на стоки

Се надеваме дека ви се допаѓа нашата предмети и се надевам дека ќе може да ни даде позитивни повратни информации.
Методи за плаќање
Само се чувствуваат сигурни да се плаќаат преку Ali Express Зачувам преку Vis, Master Card, QIWI, Western Union, и Банкарски Трансфери.
2,Повратни Информации & Контактирајте Со Нас
Ние негува секој ја напуштат повратни информации од страна на нашите клиенти. Храна одделение материјали.
(Мириса кога оваа свила екран печатење кеси само да се направи.
Продажбата На Услугата
1,Политика На Враќање
Ние гарантираме 100% задоволство. Само ако има потреба,ве молиме вратете го објектот за да ни во рок од 3 дена откако ќе го добие тоа. Ако чувствувате дека не се задоволни со предмети што сте го добиле од нас, и објектот се разликува од описот.
Ве молиме Имајте предвид : Ние нема да се врати превозот цена или не се превозот цена назад кон нас, освен ако тоа не е наша вина. Тоа треба да биде во сува и вентилирани место за околу неколку дена за да ги споделите мирисот оди.16 mm еден, двострано 0. Се надевам дека ќе може да се разбере.)
Сосема нов и висок квалитет
Опис : Застане Kraft хартија комплексот CPP торба
Спецификација : Застане со прозорецот,Лесно да се солза
Големина : 14x20+4cm
Дебелина : 0.32 mm
Материјал : Kraft хартија соединение OPP
Стил : Три работ запечатување
Број : 1000pcs / многу
Карактеристики : Добро запечатување, добра транспарентност. Вашата Исплата е објавен само за нас откако ќе потврдите дека сте ги добиле на стоки. Ве молиме ги споделите со нас. Целосна наплата, замена или замена е понуден. Ние ќе се справи со вас да ги реши сите проблеми Што е Можно поскоро.
Апликација за : кафе грав,чај,суво јатчесто овошје & Овошје,ужинка,какао грав,храна,Подарок,апарати за домаќинство,хардвер. итн Различни пакет контрола Направи вашата работа повеќе лесно. Ви благодарам многу!
Уживајте во Вашата шопинг тука !. Ако има било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас прво befor напуштање на било какви негативни или неутрални повратни информации.Печатење - Застане Zip Заклучување Торбичка со прозорецот Исчистите екранот, Resealable Kraft Хартиена кеса Зафат Само Печат Пакување на Храна/Чај/Кафе/Подарок Торба
Прифаќаат само Една боја, лого или слика за печатење.

Други карактеристики

Тип:
Складирање Кеси
Класификација:
Сет
Форма:
Три-димензионални Тип
Применливи Простор:
Кујна
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Употреба:
Храна
Шема:
Три-димензионални Тип
Обликот:
Плоштад
Број На Модел На:
Средината
Производот:
на хартија за пакување торбичка
Спецификација:
14x20cm(5.51x7.87)
Материјал:
Занает хартија / CPP
Капацитет:
Околу 300g ориз
Материјал:
Kraft хартија соединение домашно МИЛЕНИЧЕ / CPP
Индустриска Употреба:
Пакување торба
Употреба:
Храна,Грицки,Кафе, Грав,Чај,Бонбони,Сушено Јатчесто овошје&Овошје,Намирници пакување
Функција:
Бариера, Безбедност,Рециклира, Влага Доказ Патент вентил торба
Површината Ракување:
свила екран печатење
Запечатување & Рачка:
Лизгајте го отворите и Патент печат, исто така, може да биде топлина-запечатување по ziplock
боја:
Браун
торба стил:
Ре-closeable Kraft торба со транспарентни прозорецот екранот
Понудата:
Во акции на мало или големо
Место на Потекло:
Guangdong, Кина

Најдобри понуди