UVC светлина, крушка светилка 220v 15w E27 со антибактериски A395 со светилка база

UVC светлина, крушка светилка 220v 15w E27 со антибактериски A395 со светилка база

DEN 619.20
 

Тековен
Количина на стоки

Секое семејство треба Ултравиолетова Ламба UVC сијалица 220v 15w E27 со светилка база Детали за Производот
Опис На Производот :
Напон : 220 V
Wattage : 15 W
со e27 lampbase
lampholder : e27
УВ дезинфекција светилка само стабилизирање на домашната посветен 15 W медицински одделение
Затворен стерилизирање светилка домаќинство стерилизација светилка интегрирани ултравиолетови противобактериен светилка
Ефикасен против воздух и површината на бактерии и вируси
На ултравиолетова ламба стерилизација принцип и краток вовед
Ултравиолетови 253. Во последниве години, УВ
Линија светилка е и понатаму да се применува директно вода за пиење машина, дезинфекција кабинети, фрижидери и други апарати за домаќинство, ефектот на дезинфекција и стерилизација на квалитет
Била целосно се покажа и сигурност, овој производ е погоден за интеграција на ултравиолетова ламба стерилизација користи во семејна средина,
Не само што може да убие голем број на бактерии и вируси, и лесен за користење, може да биде инсталирана за употреба во домот осветлување (обичните E27 завртки).
Употребата на време :
Собата стерилизација со користење на 15 W ултравиолетови противобактериен светилка се однесува на 12-20 квадратни метри на,
Препорачуваме употреба на време : 30 минути.
2, употреба на моќ напон : 220 V фрекфенција : 50 HZ
3, треба да се задржи цевка површината се чисти, за да се спречи прашина или нечистотија блокирање на УВ излез.
Употреба на прашања кои имаат потреба од внимание :
1, овој производ е 15 W интеграција на УВ светлина, без надворешни баласт.7 nm бранова должина ултравиолетови противобактериен светилка огледало се емитуваат пред се, може да го уништи вирусот и клетка во ДНК,
Води до вирус и клеточна смрт, губење на способноста да се репродуцира, па како да се постигне со цел дезинфекција и стерилизација
Стерилизирање ултравиолетова ламба во раните години и е широко се користат во болница, канализација дезинфекција и други области.
По завршувањето на затворен стерилизација ќе има сонце. Овој производ со стандардни lamp, E27, лустерот, погоден за честа на семејството светилка, маса светилка, осветлување и друга електрична опрема.

Други карактеристики

Употреба:
Индустриски
Напон:
220V
Извор На Светлина:
Ултравиолетови Сијалици
Број На Модел На:
uvc 15w
сертификација:
CE,CCC
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
База Тип:
E27

Најдобри понуди