Ултразвучно Пропустот Детектор 5.7 inch Голем Екран Преносни Дигитални DAC/AVG Крива Ултразвучно Течење Детектор Defectoscope SUB200

Ултразвучно Пропустот Детектор 5.7 inch Голем Екран Преносни Дигитални DAC/AVG Крива Ултразвучно Течење Детектор

DEN 248106.24
 

Тековен
Количина на стоки

2~20 MHz Компатибилен Сонда Видови Агол на Зрак Сонда, Директно Зрак Сонда,Двојна кристално директно сонда, Двојна кристално агол сонда,Пренос сонда Агол на Зрак Сонда, Директно Зрак Сонда,Двојна кристално директно сонда, Двојна кристално агол сонда, Површината бран сонда,Пренос сонда Ниво на Бучава ≤12%/ ≤10%/ Пренесува Напон 4 нивоа изборен 5 нивоа факултативна Пренесува Пулсот Квадратен бран Квадратен бран и Остри бран Сонда Амортизацијата 4 нивоа факултативна Пулс Ширина 50ns~1000ns Сонда Повторување на Фреквенцијата на 10~2000 Hz Вишок Чувствителност >62d B Резолуција >40d B(5 P14) Линеарна Инхибиција 0~80% (Digital сузбивање) Вертикална Линеарна Грешка ≤3%
≤2% Хоризонтална Линеарна Грешка ≤0. Врв трага опис за дефект ехо, тоа обезбедува детално инфо за судејќи дефект.
Ултразвучно Пропустот Детектор 5.
СПЕЦИФИКАЦИИ :
Предмети Опис Скенирање Опсег 0-25000mm Фреквенција 0.
Х : не ја имаат оваа функција. Скенирање, Б боја скенирање, Б Дебелина Скенирање, Сива Скенирање. Криви површината корекција. Функција : 5.5 P, Li-Батерии, AC Полнач, BNC приклучен Кабел, Упатство, Софтвер, Случај Додатоци Опционални Сонда, Кабел, Блок
Спецификации на Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор : ПОД 100 СУБ 140 ПОД 180 ПОД 200 ПОД 280 Тестирање Опсег 0~9999mm 0~25000mm Брзина Спектар 1000~9999m/s 400~20000m/s 200~20000m/s Стекнат Спектар 0d B~110d B Земање мостри Стапка 100 MHz 250 MHz Екранот Задоцнување -20µs~+3400µs Сонда Одложување 0µs~99.7 inch Голем Екран Преносни Дигитални DAC/AVG Крива Ултразвучно Течење Детектор Defectoscope SUB200
1. DAC/AVG Крива Реално време во потрага на највисок бран, снимањето максималната вредност на дефект.0 Конекција за да испратите податоци на КОМПЈУТЕР.2~20 MHZ се Здобијат со Опсег 0-110db Д-Одложување -20us~+3400us P-Одложување 0.5 P, 13*13mm, TR-Сонда F20mm, 2. Се проценува дека испорака. Превозот
1. Автоматски да се измери и да се Пресмета попуштат висина.99 µs Работна Фреквенција 0.7 inch голем екран, (640×480) Резолуција, 65536 бои Dual-портата.2 MHZ~20 MHZ Вертикална Linerarity Грешка Хоризонтална linerity Грешка Динамички Опсег 100db Исправање Позитивни Половина Бран, Негативни Бран, Полн Бран и RF Тест на Владата Пулсот-ехо, dual и преку пренос Сонда Пригушувањето
ДД 100Ω, 150Ω, 200Ω, 500Ω Чувствителност >62db (Длабочина : 200mm, Рамна Дното Дупка кол 2mm) Стандардна Конфигурација Главната Единица (Недостаток Детектор ), Агол Сонда К2, 2.

Други карактеристики

Бренд Име:
XZBELEC
Број На Модел На:
SUB200
Опсег На Скенирање:
0~25000mm
Брзина :
200~20000m/s
Добивка:
0dB~110dB
Екранот одложување:
-20us~+3400us
Сондата одложување:
0us~99.99 нас
Фреквенција:
0.2~20MHZ

Најдобри понуди