AC напон 220V Безжичниот Далечински Управувач Светлина Далечински Прекинувачи за Светло НА Моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ 1CH 10A Реле Модул Долга Низа Предавателот

AC напон 220V Безжичниот Далечински Управувач Светлина Далечински Прекинувачи за Светло НА Моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ

DEN 810.00
DEN 899.52
 

Тековен
Количина на стоки

Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код.1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател ) Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување Притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . Учење и отстранување метод : 1.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz Напојување : батерија (НЕ се Вклучуваат) 2. Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите.
AC напон 220 V Безжичниот Далечински Управувач Светлина Далечински Прекинувачи за Светло НА Моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ 1 CH 10 A Реле Модул Долга Низа Предавателот
Објектот Descripti на : Спецификација :
1. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ . Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер, индикаторот трепка два пати и се исклучува. ( 1 channel switch( приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател). Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер. Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА.
Пакување листа : 3 x Приемникот 1 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
.(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател).Предавателот Далечински Управувач Растојание : 50 M/150ft (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : AC напон 220 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -10'C ~ +60'C PCB Големина : 31*36*17mm Излез начин : Бутване, Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Контрола на Владата : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА . Delete remote control метод : Чувајте притискање на учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.

Други карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1 година
Број На Модел На:
1000M-220mn-Р3
Далечински Растојание:
20-200m
тековната:
10A
Карактеристики:
микро приемник
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Кодирање тип:
Учење кодот
Фреквенција:
315/433MHZ

Најдобри понуди