Dslr фото Камера за видео камера Микрофон Аудио Рекордер Безжична dslr фото Микрофон за Надворешна Снимањето на Интервјуто за Видео Снимање DV Преносни

Dslr фото Камера за видео камера Микрофон Аудио Рекордер Безжична dslr фото Микрофон за Надворешна Снимањето

DEN 8064.00
 

Тековен
Количина на стоки


Dslr фото Камера за видео камера Микрофон Аудио Рекордер Безжична dslr фото Микрофон за Надворешна Снимањето на Интервјуто за Видео Снимање DV Преносни
Пакет Листата :
1 Предавателот
1 Приемник
1 Lavalier Микрофон
1 Аудио Линија 3.5 mm
1 Заградата Планината
1 слушалка
1 Упатство
Технички Спецификации :
Примачот : bodypack
Осцилација на владата : PLL синтетизира
Фреквенција стабилност : ±0.005%
Фреквенција стабилност : UHF740~771 MHz
Фреквенција altemation : 32 MHz
Работат режим : упатство за адаптација
Примање начин : еден подесување
Осетливост : Отстапување 25 KHz, кога сте поврзани 7d Bu V, S/N>78d B
Max Отстапување : ±48 KHz
S/N : >94d B(1 KHz-А)
Т. Х. Г : Должи на превозот причина батерии не се вклучени.

Други карактеристики

Стил:
Рачен Микрофон
Поставете Тип:
Предавателот Поставува
Пакет:
Yes
Поларните Обрасци:
Cardioid
Број На Модел На:
DV300
Трансдуцерот:
Electret Микрофон
комуникација:
Безжичната
Употреба:
Компјутер Микрофон
Бренд Име:
BAIKAL
Употреба:
Фаза на изведба, dslr фото Камера , Компјутер Пеење, Туристички Водич
Приклучете:
3.5
Предавателот Микрофон:
Lavalier
is_customized:
Yes

Најдобри понуди