Нео хроматска Задните Subframe Бар + Пониски Вратоврска Бар За Хонда Граѓански EK-апарат TK-ASRT-EK7C

Нео хроматска Задните Subframe Бар + Пониски Вратоврска Бар За Хонда Граѓански EK-апарат TK-ASRT-EK7C

DEN 1670.40
 

Тековен
Количина на стоки

Што се купување на 100% Сосема Нов на :
Нео хроматска Задните Subframe Бар + Пониски Вратоврска Бар За Хонда Граѓански EK-апарат TK-ASRT-EK7 C
Апликацијата Одговара За Хонда Граѓански CX Hatchback 3 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански DX Купе 2 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански DX Hatchback 3 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански DX Седан 4 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански ЕКС Купе 2 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански ЕКС Седан 4 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански GX Седан 4 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански HX Купе 2 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански LX Седан 4 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански Si Купе 2 D 1.6 L 1996-2000 Одговара За Хонда Граѓански 1996-2000 СИТЕ 100% Сосема Нов, Никогаш не се Користат или се Инсталирани Пакетот Вклучува : Задните Subframe Подготвуваат Направен од висок квалитет на T6061 алуминиум Прави Возење Ригидно и Беспомошна со Намалување на Телото Flex Силна Поддршка за Дното Рамка Зголемува Ракување и Управување Стабилност Елоксирани Заврши за долг живот, а и отпорност на корозија Задните Пониски Вратоврска Бар Направен од висок квалитет на T6061 алуминиум Користи како силна поддршка за дното рамка Помага да се направи рамка повеќе здрав и да добијат подобро управување Ќе се направи возење ригидно и беспомошна со намалување на телото flex Елоксирани Заврши за долг живот, а и отпорност на корозија ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА 1 - Заден Subframe Бар 1 -Пониски Вратоврска Бар Боја : нео хроматска ** ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ** Слика чисто за илустрација само. * Професионална Инсталација Препорачливо! Нема инструкции се вклучени! * Ние само го продаде стил и квалитет, Ние го продаде Orignal EPMAN Бренд. Сите предмети се Сосема Нови освен ако не е поинаку наведено на листата. Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци. Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате. Професионалната инсталација се препорачува.

Други карактеристики

Поставување на Возило:
Задните
Земја/Регион на Производство:
Кина
Граѓанско-Година:
2000,1998,1996,1997,1999
Другиот Дел Број:
N/M
Објектот Должина:
000
Производителот Дел Број:
TK-ASRT-EK7C
Осветленост Дел Број:
SUBFRAME ЗАГРАДА
Хонда Модел:
Граѓански
Објектот Ширина:
000
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Објектот Висина:
00
Материјал Тип:
T606 Алуминиум
Специјални Функции:
Универзална
Бренд Име:
ASR Addco Спорт Трки
Објектот Тежина:
3.7
боја:
NEOCHROME
is_customized:
Yes
ПОВРШИНА:
ANODIZE
Функција:
Шасија Компоненти
Заменете објект:
ПОД-РАМКА ПОНИСКИ ВРАТОВРСКА БАР ЗАДНИТЕ
Автомобил модел:
96-00 EK
Го замени целосно име:
96-00 EK ЗАДНИТЕ ПОД-РАМКА ПОНИСКИ ВРАТОВРСКА БАР
Осветленост Дел Број:
За Граѓански EK ЗАДНИТЕ SUBFRAME ЗАГРАДА
Другиот Дел Број:
За Хонда Граѓански EK ВРАТОВРСКА БАР
Поставување на Возило:
Задните

Најдобри понуди