1 метар Чиста Бела солидна боја Памучна Ткаенина 160cmx100cm за бебешка постелнина лист за шиење,деца bibs,облека,quilting

1 метар Чиста Бела солидна боја Памучна Ткаенина 160cmx100cm за бебешка постелнина лист за шиење,деца bibs,облека,quilting

DEN 395.00
DEN 438.24
 

Тековен
Количина на стоки


Име на производ : Памучна ткаенина метар
Материјал : 100% памук, со добар квалитет.,погоден за бебе постелнина лист за шиење,деца bibs,облека,quilting,крпеница,tilda кукла за шиење и други проекти.
Бои : како слика се прикажани
Ширина : 63"/160cm
Пакет Содржина : наведени цената е за 1 метар(160cmx100cm)
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1)сечење е од страна, не од страна на машина,па ±2 CM е дозволено.
2) Ќе ги намали континуирана парче кога нарачување повеќе од 1 метар.
овие материјали се намали според големината, но не шема,па не може да бидете сигурни дека сите заврши модели ќе бидат вклучени

Други карактеристики

Техника:
Ткаени
Ширина:
160cm
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
booksew
Тип:
Памук Ткаенини
ткаенина,крпа,текстил:
дома texitle
Материјал:
100%памук twill
боја:
Бела
дизајн:
Полна Боја
Употреба:
постелнината во собата, quilting,облека
Ширина:
160cm
Пакет Содржина:
100cmx160cm

Најдобри понуди