Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор Тестирање Опсег 0~6000mm Фреквенција 0.2~10MHz

Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор Тестирање Опсег 0~6000mm Фреквенција 0.2~10MHz

DEN 86399.52
 

Тековен
Количина на стоки

Мулти-индустрија извештај форми да бидат избрани.
Литиум батерија полнат, долг работен час - до 20 часа.
Позитивни, негативни, целосна и RF бран
Нормално, агол, dual-елемент и пренос на сонда четири инспекциски методи во целост.
Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор Тестирање Опсег 0~6000mm Фреквенција 0.
Копче за кратенка и брзо ротари knob дизајн се погодни за да ја прилагодите поставувањата.99 µs
Фреквенција
0.
Врв трага опис за дефект ехо, тоа обезбедува детално инфо за судејќи дефект. Функција :
Dual-портата.2~10 MHz SUB100
1.
USB порта за преносот на податоци на компјутер.
Процесот одгласите на 25milimiter опсег.5 MHz
1
6
SUFD3 оперативни.Specificaiton :
Модел
SUB100
SUB110
SUB120
SUB130
SUB140
Тестирање опсег
0~6000mm
0~9999mm
0~25000mm
Брзина
1000~9999m/s
400~20000m/s
Добивка
0d B~110d B
Екранот одложување
-20µs~+3400µs
Сондата одложување
0µs~99.
IP53 заштита ниво, може да се користи во мали дожд или капе средина. Или висат во градите користење на ремени.
TFT екран во боја со 5.
Заварување мушка график екран, параметри може да се постави според заварување состојба. Дебелината и боја на Б-скенирање.
1
Детектор(со wristlet)
SUB100
1
2
Полнач
CD20 L02 QF
1
3
Поврзување на кабел
1 M
2
4
Нормално сонда
F20mm,2.7 инчи, бојата може да биде поставена согласно со животната средина.
Криви површината корекција.
Видео време до 160 минути.
Опис
Модел
Количина.
Модел
SUB100
SUB110
SUB120
SUB130
SUB140
Екранот
TFT
TFT
TFT
TFT
TFT
DAC Крива

AVG Крива
x
Стандард
x
Портата алармот

Кривата на алармот

Замрзнување

Канал
10
10
100
100
100
Бранови
100
100
1000
1000
1000
Видео(мин)
x
5×10
5×20
60+5×20
60+5×20
Auto calibrationReject

Врв меморија

Ехо плик
x
Дебелина Б-Скенирање
x
Боја На Б-Скенирање
x
x
x


Авто добивка

Ехо кодот
x
xОтворот пресметка
x
xЗаварување График
x
x
x
x

Попуштат висина
x
x
x
x

Криви површината корекција
x
xPC софтвер

Батеријата
1
1
2
2
2
2.

Други карактеристики

Број На Модел На:
SUB100
Бренд Име:
FRU
is_customized:
Yes
Тестирање Опсег:
0~6000mm
Брзина :
1000~9999m/s
Добивка:
0dB~110dB
Екранот одложување:
-20us~+3400us
Сондата одложување:
0us~99.99 нас
Фреквенција:
0.2~10MHz

Најдобри понуди