UXCELL 15000Rpm 6V 150Ma 50Ma Висок вртежен момент Магнетни Електричен Мотор За Diy Играчки 6v | dc

UXCELL 15000Rpm 6V 150Ma 50Ma Висок вртежен момент Магнетни Електричен Мотор За Diy Играчки 6v | dc

DEN 127.00
DEN 141.12
 

Тековен
Количина на стокиНоминална Напон DC 6 V Брзина(без оптоварување) 15000 RPM Големината на Телото Вратило Големина Материјал Метал, Пластика Вкупна Должина
Име на производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 6 V 150m A;Брзина : 15000 ВРТЕЖИ во минута Монтажа Дупка со Дијаметар : 2mm/0.08";Дупка Центар Растојание : 12mm/0.5" Окно Големина : 2 x 6mm/ 0.08" x 0.24"(D*L);Големината на Телото : 24 x 18 x 27mm/ 0.9" x 0.7" x 1.1" (L*W*H) Главни Боја : Сребро Тон;Надворешен Материјал : Метал, Пластика Нето Тежина : 28g;Пакет : 1 x DC Мотор

Други карактеристики

сертификација:
CE
Постојана Струја(A):
150MA
Тип:
Серво Мотор
Број На Модел На:
32324130150
Вртежен момент:
15000 ВРТЕЖИ во минута
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Commutation:
Brushless
Употреба:
Домашен Уред
Излезна Моќност:
DC 6V
Бренд Име:
UXCELL
Изградба:
Серија Рана
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
50Ma За |:
За Магнетни
Вртежен Момент Играчки Мотор ||:
Играчки Мотор
50Ma За Моторни |||:
За Моторни Висок
Име на производ:
dc мотор

Најдобри понуди