F08191-DIY Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB Рамка 1045 3-Елиса 4axle Multirotor РК 6CH QuadCopter НЛО RTF / ARF FS

F08191-DIY Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB Рамка 1045 3-Елиса 4axle Multirotor РК 6CH QuadCopter НЛО

DEN 11727.36
 

Тековен
Количина на стоки

2 Влезен Напон : 2-4 клетки литиум батерија или 5-12 Ni Cd клетки/NIMh батерија. На 2212 A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни KV : 1000 Макс.Најдобрите Желби на Секој Клиенти Забелешка : ве Молиме љубезно ве молиме да ја проверите вашата земја политика за беспилотни летала и авиони, ако било каков проблем со царината, ние не преземаме никаква одговорност.Било какви прашања или цитат,ве молиме слободно да ни порака.1 V(3 S1 P)2200m Ah Тежина За : 193g Оваа Li-поли батеријата карактеристики висока ефикасност и висок празнење,се користи за инспекција на машина за да одговара на пакети, погоден за Сите Усогласат trex 450 рк хели и други стручни модел авиони, автомобили, и пиштоли.Вашето задоволство е наш врвен приоритет
Ве молиме да земете во "Одложување Проблем на Логистички" во предвид пред да купите.4 Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM.4 G бенд Модулација : FHSS Оперативен систем : 2-стап, 7-канален систем за Напојување : 12 V батерија (8 парчиња 5# батерии) Тековна потрошувачка : 87m A(Заштеда на Енергија) Б3 AC Li Po 3 S Батеријата Рамнотежа Полначот 11.5 x 30мм Бунари со Дијаметар : Φ3. Макс Континуирано Празнење : 10 C, Забрзано Празнење : 15 C. На Клетки : 2-3 Li-Поли Моторни Димензии : Φ27. Ефикасност : 80% Макс Ефикасност Тековна : 4-10 A (>75%) сегашен Капацитет : 12 A/60-тите години Не Оптоварување Тековната @ 10 V : 0.
Aliexpress Одобрени ПраткатаКина Пост Обичен Мал Пакет Плус
(во Продажба на Шпицот на Сезоната,Ние гарантираме за 45 дена за испорака на главната земји ;55 дена да Русија; 90 дена да Бразил!) Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB 1045 3-Сечилото 4axle Мулти Quad Copter НЛО RTF/ARF Пакување, вклучувајќи : 1 X 500mm Мулти-Роторот Воздух Рамка за Полнење S500-PCB 4 X НА 2212 A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни 4 X30 A Brushless ESC 2*1045 3-ножеви 1*Radio Link 6 CH 2.1 V 20 C 2200 Mah батерија Спецификација : Излез : 11.1 V 20 C батеријата Детали : 500mm Мулти-Роторот Воздух Рамка за Полнење S500-PCB
Карактеристики : - Wheelbase : 500mm - F450 надградба quadcopter - Научив рака дизајн од DJI S800 EVO - Висока јачина пластични материјали, стабилен и сигурен - Боја : Црна и Сина Рамка само со Коло, нема електронски делови.
Добредојдовте на Мало и Големо.

Други карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Алатка Материјали:
Собрани класа
Материјал:
Композитен Материјал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Број На Модел На:
F08191-A
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Бренд Име:
jmt

Најдобри понуди