MCT200 Не-деструктивни Хартија Слој Дебелина Мерач со 0.1 um Резолуција Боја Ширина Мерен Инструмент

MCT200 Не-деструктивни Хартија Слој Дебелина Мерач со 0.1 um Резолуција Боја Ширина Мерен Инструмент

DEN 17021.00
DEN 18912.00
 

Тековен
Количина на стоки

Околната средина треба да се избегне на вибрации, силно магнетно поле, корозивни средни и тешки прашина. Температура на чување : -30℃~+60℃. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. ЕЛ екранот назад светло овозможува лесно читање на екран податоци во услови на слаба светлина.5 Volt алкални батерии. Авто спиење и автоматско исклучување функција за да се зачува животот на батеријата.Функција & апликација Пет типови на сонди се достапни за различни апликација,сондата контакт делови со тешко хром или црвена рубин материјали, многу издржливи.Систем грешка на сонда може да се коригира со основните сонда калибрација метод.артикли инспекција и други тестирање области. максимална 10мм за сонда F10. Компактно алуминиумско случај, погодни за употреба под лошите услови за работа. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Мерач опрема со податоци-pro софтвер, може да се направи мерење на резултатите пренос, автоматско складирање управување, мерни податоци, анализа на податоци, мерење извештаи за печатење и др. Единица Мерка (µm)、Кралскиот (мили) Работен напон Две "АА" големина, 1. Информации за батеријата покажува остатокот капацитетот на батеријата. Резолуција 0. Информации за батеријата покажува остатокот капацитетот на батеријата.
Мерен опсег (0~1250) µm, зависи од сонди.1 комуникацијата пристаниште, факултативна софтвер за процесот на меморија за податоците на КОМПЈУТЕР.Инструмент Карактеристики Пет типови на сонди(F400,Ф1, F10,N1,CN02) се достапни за различни апликации, F10 сонда мерки до 10мм. Гаранција и Гаранција 12 Месеци Гаранција . Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.Product Overview MCT200 Слој Дебелина Мерач е наменет за не-деструктивни, брза и прецизна слој дебелина мерење и, исто така, може да се измери на филмот дебелина. Со различни надворешни сонди, мерач може да се примени за мерење на дебелина на не-магнетен слој на магнетна Метал супстрат,како и не-проводен слој на не-магнетни метал супстрат.

Други карактеристики

Со Светлото Или Не:
Yes
Број На Модел На:
MCT200
Бренд Име:
MiTeCH
Мерен Опсег:
(0~1250)um,зависи од сонди. максимална 10мм за сонда F10.
Точноста :
+/-(3%H+1)um
Резолуција:
0.1 um
Екранот :
4 дигитални LCD со ЕЛ осветлување
Тип:
Цинк слој дебелина мерач
Единица :
Метрички (um),Imperial (мили)
Работен напон :
Две АА големина, 1.5 Volt алкални батерии.
Комуникацијата пристаниште:
USB1.1
Работна температура :
-10C~+50C
Земја на потекло:
CN

Најдобри понуди