CT16V Турбополнач core Кертриџ 17201-0L040 17201-30160 1720130101 17201-30100 турбо chra за Тојота Landcruiser Hilux 1KD-FTV

CT16V Турбополнач core Кертриџ 17201-0L040 17201-30160 1720130101 17201-30100 турбо chra за Тојота Landcruiser

DEN 5472.00
DEN 7200.00
 

Тековен
Количина на стоки


Модел : CT16 V Турбополнач Кертриџ Турбо Дел Број : 17201-0 L040 17201-30160 17201-30101 17201-30100 17201-30110 Турбо OE Број : 17201-0 L040 17201-30160 17201-30101 17201-30100 17201-30110 Примена : 1. Кертриџ за Тојота Landcruiser D-4 D 2006 година 173 HP 1 KD-FTV 2.2005 - година Кертриџ за Тојота Hi-Лукс SW4 Автомобил со 1 KD-FTV 3.Daihatsu Делта 3.0 L 1 KD 4. Кертриџ за Тојота Landcruiser prado Hilux 1 KD-FTV D4-D 3.0 2002-2010
Ве молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Или проверете го овој линк ( )
.
Гаранција :
Гаранција : 12 месеци.Бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!
1.Гаранција обемот е : турбополнач школка нула,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација
резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.
.
Клиентите Задоволителна
1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите. 2.Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее и вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. 3.Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни остават активен повратни информации. 4.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации. 5.Ако не сте задоволни по добивањето на својата цел,и ве молиме Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе работиме заедно со вас за решавање на било какви проблеми.
Вашето возило заслужува најдобра услуга!

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
CT16V Турбополнач Кертриџ
Frequence Опсег:
турбо за 1KD-FTV
Објектот Ширина:
10cm
Модел Година:
2002-2010
Материјал Тип:
к18
Објектот Висина:
12cm
Автомобил Производител:
Тојота
Автомобил модел:
Camry
Специјални Функции:
Балансирана CHRA
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
10cm
Објектот Тежина:
1.7kg
Модел:
CT16V Турбополнач Кертриџ
Дел Број:
17201-0L040 17201-30160 17201-30101 17201-30100
ОЕМ број:
17201-0L040 17201-30160 17201-30101 17201-30100 17201-30110
1.Одговара за:
Тојота Landcruiser D-4D 2006 година 173HP 1KD-FTV
2.Одговара за :
2005 година - година Тојота Hi-Лукс SW4 Автомобил со 1KD-FTV
3.Одговара за :
Daihatsu Делта 3.0 L 1KD
4.Одговара за :
Тојота Landcruiser prado Hilux 1KD-FTV D4-D 3.0 2002-2010 година
моторот:
1kd-FTV
Тип:
Турбо CHRA, turbolader
waranty:
1 година

Најдобри понуди