2 парчиња/многу zgemma H4 кабелска тв кутија тројно кабел тјунер 3 * дигитална c поддршка слика во слика

2 парчиња/многу zgemma H4 кабелска тв кутија тројно кабел тјунер 3 * дигитална c поддршка слика во слика

DEN 8496.00
 

Тековен
Количина на стоки

01 x linux kernel Одличен квалитет на звукот во Dolby Digital 3* ДИГИТАЛНА-C Тјунер изградена-во PIP HDMI Конекција AV Конекција USB ПВР Поддршка на надворешни HDD (HDD Незадолжително) 1 x Cardreader (Multi CAS) 2 x USB 2. "Hbb TV", Hybrid Broadcast Broadband TV, е еден од главните нови пан-Европска иницијатива во насока на усогласување на емитува и брз испорака на забава до крајот на потрошувачите преку поврзан Телевизори и Сет-Топ Кутии.mkv формати на датотеки. Можете дури и може да се види .
Направи вашиот ТВ екран пореално, сега може да се види канали во прекрасни High-Definition (HD), Full HD 1080p со Dolby Digital Plus да ви даде супериорен аудио искуство. Тоа е, исто така, 3 D подготвен**.
Zgemma-ѕвезда е "Hbb TV" поддржани set-top box.5 W режим на потрошувачката на енергија.
Дури и тоа е Еко-пријателски со 0.
Моќен МИПС 750 MHz ПРОЦЕСОРОТ
512 MB DDR3 RAM МЕМОРИЈА
256 MB NAND Флеш
3*ДИГИТАЛНА-C Тјунер Изградена-во
Поддржани официјално од Open ATV,Отворете PLI,EGAMI итн. Hbb TV Уживаат интерактивни услуги на вашиот сопствен дневна соба. Она што е уште поважно, ќе може да снимите до 2 канали (на истиот transponder) додека гледа датотека од вашиот USB HDD.org
Можете да користите USB Хард Диск (HDD) да ги евидентираат сите вашите омилени канали, да ја слушате вашата музика, да гледате слајдшоу на вашите фотографии.3 и USAL е Надворешна сила supply12 V 3А Пакување & Испорака
1 x Zgemma H4 Кутија
1 x Далечински Контролер
1 x Напојување
1 x HDMI Кабел
1 x Упатство
. Со други зборови, Hbb TV ви овозможува да се доживее веб прелистување, додека гледањето на Телевизија канал интерактивно во исто време.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Висока Дефиниција:
Yes
Бренд Име:
Zgemma-Ѕвезда
Број На Модел На:
H4
Со USB Wifi:
No
Тип:
Дигитални
боја:
Црна
ПВР:
Yes
3D:
Yes
hbbtv:
Yes
Гаранција:
една година
КАЈГАНА:
Yes

Најдобри понуди