250W 18V 13A Единствен Излез Префрлување напојување за LED Лента светлина AC-DC S-250-18

250W 18V 13A Единствен Излез Префрлување напојување за LED Лента светлина AC-DC S-250-18

DEN 508.80
 

Тековен
Количина на стоки


Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад.3 A /230 VAC
ефикасност
80%
80%
82%
82%
82%
83%
Inrush тековната
Ладно започнете current25 A /115 VAC , 50 A /230 VAC
Струја на истекување
заштита
преоптоварување
Номинална излезна моќност 105%~135% започне во текот вчитај заштита
заштита тип : номинална струја граница , авто-обнова по грешка состојба е отстранета
Во текот напон
15.5 KVAC O/P-FG : 0. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.5 KVAC
Отпорност на изолација
I/P-О/P,I/P-FG,O/P-FG : 100 Mohms/500 VDC
Fitstandard
Безбедност стандард
Согласност to UL1012
EMC стандард
Согласност to EN55022 , CLASSA
други
Димензија
199*110*50mm(L*W*H)
Тежина/пакување
0.
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови
.6
Заштита тип : hiccup режим , авто-обнова по грешка состојба е отстранета
Во текот температура
Protection mode : исклучување излез , авто-обнова по температура стане нормална
животна средина
Работа темп,влажност
-10 ~+60 , 20%~90%RH
Storagetemp,влажност
-20 ~+85 , 10%~95%RH не-кондензирање
Го издржат вибрации
10~500 HZ , 2 G 10min/1cycle , период за 60 минути , секоја оски
безбедност
Го издржат напонот
I/P-О/П : 1.
S-250 W серија нормално еден префрлување напојување
Карактеристики :
AC влезен напон спектар, избрани од страна префрлате
Мал волумен , мала тежина , висока ефикасност
Заштита : краток спој/текот вчитај/над напон/над temp
C ooling страна на слободен воздух конвекција
LED индикатор за напојување на
100% полно оптоварување горат-во тест
1 Години гаранција
Модел
S-250-12
S-250-15
S-250-24
S-250-27
S-250-36
S-250-48
излез
DC напон
12 V
15 V
24 V
27 V
36 V
48 V
Напон толеранција
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
Номинална струја
20 A
16 A
10 A
9 A
6.

Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
201 - 300W
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
13A
Излезниот Напон:
18V
Број На Модел На:
S-250W-18V
Влезен Напон:
90~132VAC/180~264VAC

Најдобри понуди