ДИГИТАЛНА Т-HD/SD Приемник Кутија за Автомобил на Две ТЈУНЕР ,HDMI и 3 групи на излезни видео,HD ДИГИТАЛНА-T (MPEG2/MOEG4 AVC/H. 264 Стандард

ДИГИТАЛНА Т-HD/SD Приемник Кутија за Автомобил на Две ТЈУНЕР ,HDMI и 3 групи на излезни видео,HD ДИГИТАЛНА-T

DEN 3420.00
DEN 3600.00
 

Тековен
Количина на стоки

ДИГИТАЛНА Т-HD/SD Приемник Кутија за Автомобил на Две ТЈУНЕР, * Целосно да се усогласат со HD ДИГИТАЛНА-T (MPEG2/MOEG4 AVC/H. 264 Стандард. * Снимање и репродукција ТВ програми со USB Диск. * Специјален дизајн за автомобилот апликација со АКК контрола. * Широк опсег на операција напон од DC 12 V-24 V * Поддршка USB SW update/mp3& JPEG репродукција * Estended IR кутија за лесна инсталација. * HDMI и 3 групи на видео излез * СВИЊА(Слика во Графички)поддршка * VBI Телетекст поддршка(ЕУ модел) * Брзо автоматско скенирање. * Поддршка на јазичните опции : англиски,Германски,француски,руски,чешка, португалски, дански,италијански ,шпански ,персиски,арапски,хебрејски и така o Спецификација : * RF Влез ниво : -83d Bm * Rf Влез UHF : 470 MHz-862 MHz VHF : 174 MHz-230 MHz * Внесување Отпорност : 75ohm(F тип терминал) * Канал Бенд Ширина : 6 M/7 M/8 M * Видео Aspect Ratio : 4 : 3/16 : 9 * Напојување : DC12 V-24 V * Големина(W*H*D) : 129.5(L)*102(W)*28.5(H)mm * Тежина(Нето) : 125g(aprox) * Температурата на работа : -10 C+50 C * Температура на Чување : -40 C+65 C Додатоци : 1.Единицата за далечинска контрола(RCU)*1 2.Напојување*1 3.Продолжен R/C кутија *1 4.AV кабел 5.Упатството за корисникот*1 6.Активна антена

Други карактеристики

Објектот Големина:
129.5(L)*102(W)*28.5(H)mm
Име На Модел:
ДИГИТАЛНА-Т
Напон:
12V
Бренд Име:
LeeSpring
Боја Име:
Црна
Фреквентен Опсег:
470MHz-862MHz

Најдобри понуди