250W 5V 45A Единствен Излез Префрлување напојување за LED Лента светлина AC-DC S-250-5

250W 5V 45A Единствен Излез Префрлување напојување за LED Лента светлина AC-DC S-250-5

DEN 508.80
 

Тековен
Количина на стоки


Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови
. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување and25 на собна температура.5 KVAC I/P-FG : 1. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.6
Заштита тип : hiccup режим , авто-обнова по грешка состојба е отстранета
Во текот температура
Protection mode : исклучување излез , авто-обнова по температура стане нормална
животна средина
Работа темп,влажност
-10 ~+60 , 20%~90%RH
Storagetemp,влажност
-20 ~+85 , 10%~95%RH не-кондензирање
Го издржат вибрации
10~500 HZ , 2 G 10min/1cycle , период за 60 минути , секоја оски
безбедност
Го издржат напонот
I/P-О/П : 1. Превозот :
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена
Се истакна : Fedex Можеби полнење ракување со обвиненија во вашата земја, ние не сме одговорни за оваа пријава. Ние Брод на Светот, освен APO/FPO .
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.6 W
Бран&бучава
120mvp-p
150mvp-p
150mvp-p
150mvp-p
150mvp-p
200mvp-p
DCvoltage ADJ. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.1 uf & 47uf паралелно capacitor.опсег
± 10%
± 10%
± 10%
± 10%
± 10%
± 10%
на текст
Напон спектар
90~132 VAC/180~264 VAC( избрани од страна switch ) , 255~373 VDC
фреквенција
47~63 HZ
AC струја
4. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.
S-250 W серија нормално еден префрлување напојување
Карактеристики :
AC влезен напон спектар, избрани од страна префрлате
Мал волумен , мала тежина , висока ефикасност
Заштита : краток спој/текот вчитај/над напон/над temp
C ooling страна на слободен воздух конвекција
LED индикатор за напојување на
100% полно оптоварување горат-во тест
1 Години гаранција
Модел
S-250-12
S-250-15
S-250-24
S-250-27
S-250-36
S-250-48
излез
DC напон
12 V
15 V
24 V
27 V
36 V
48 V
Напон толеранција
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
Номинална струја
20 A
16 A
10 A
9 A
6.

Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
201 - 300W
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
45A
Излезниот Напон:
5V
Број На Модел На:
S-250W-5V
Влезен Напон:
90~132VAC/180~264VAC

Најдобри понуди