10pcs 3.175 мм *12mm Увоз Еден Flute CNC Алуминиум Битови, Гравирање Крајот Мелници Карбид Мелење Машина Алатка во Сечење на МДФ, ПВЦ

10pcs 3.175 мм *12mm Увоз Еден Flute CNC Алуминиум Битови, Гравирање Крајот Мелници Карбид Мелење Машина Алатка

DEN 1101.00
DEN 1295.52
 

Тековен
Количина на стоки


СЕДИШТЕТО 10pcs Алуминиум endmill еден flute спирала CNC рутер битови 3.175 mm 12mm
Соодветни Материјали :
Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotus одбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист,може да се намали Алуминиум лесно итн.
Карактеристики :
(1) Одлични раб-мелење технологија.
(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.
Спецификација / Достапни Големини :
Месо Тело Со Дијаметар : 1/8"
(1) Сечење на Работ Дијаметар : 3.175 mm
(2)Сечење на Работ Должина : 12mm
(3)вкупна Должина : 38mm
Пакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на E-Пакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број. Кога плаќањето е потврдено, превозот ќе се изврши во рок од 1-2 дена. Ние може да се надополни на превозот на DHL/Федекс/EMS, ако треба, ве молиме контактирајте со нас. Тоа трае околу 7-15 работни дена за САД и Русија. ако на другите земји, ве Молиме проверете ги следните препораки :
Земја
Прибл. Превозот Време
Велика БРИТАНИЈА / Европа
20-30 работни дена
Канада / Шпанија / Франција / Западен Евра
25-40 работни дена
Италија / Германија / Други
25-45 работни дена Во случај дека враќањето е барање, Можеме да го прифатиме враќање објект во рок од 60 дена по купувачот добива тоа. Сите се враќа мора да ги содржи оригиналните ставки неоштетени, во ре-saleable состојба, оригинално пакување. Купувачот е одговорен за трошоците за превозот.
Имаме одличен тим за поддршка на услуга на клиентите, за да одговориме на вашите било какви прашања и да ви помогне да го решите проблемот,па затоа НЕ двоумете се контактирајте со нас!
Во потрага по агенти целиот свет, ние ќе ви обезбеди Најдобра Понуда.

Други карактеристики

Вкупна Должина:
38mm
Бренд Име:
NCSign
Дијаметар:
3.175 mm
Тип:
Крајот Мелница
Број На Модел На:
Еден Flute Алуминиум Сечење На Битови
Обложување:
Никој
Материјал:
Увезени Волфрам Челик
Место на Потекло:
Кина
Состојба:
100% Сосема Нов
Месо тело дијаметар:
3.175 mm
Сечење на работ дијаметар:
3.175 mm
Сечење Должина:
12mm
Соодветни Материјали:
Алуминиум, Бакар,Титаниум, Zn и др
Примена:
резба,сечење,slotting,мелничката,шупливи намали
Предности:
Долг животен век, прецизни.
Пакет:
10pcs

Најдобри понуди