Нови Пристигнување Исклучителна Нежна Меч Фитинг Сина Блескавата Дрвени Saya Обвивка Scabbard за Самурајски Меч Јапонски Катана SYQ9

Нови Пристигнување Исклучителна Нежна Меч Фитинг Сина Блескавата Дрвени Saya Обвивка Scabbard за Самурајски

DEN 846.00
DEN 1127.52
 

Тековен
Количина на стоки


Спецификација Тежина : околу 230 g Материјали : Дрво Должина : 7 6 cm(30 инчи) Sori : 2,2 см(0.86 инчи) 1.Оваа saya е, за сите катана мечеви (нож должина помеѓу 70-72 cm,27.6-28.3 инчен). Ако вашиот меч е обичај прави, може да се советуваат пред да ја купите . 2.Тоа е само saya без sageo & меч стои . Преглед на Превозот и плаќање 1.Прифаќаме само за плаќање преку Aliexpress, и јас ќе бидат испратени до вас, како е можно плаќање примени. 2.Превозот време ќе е потребно околу 25 дена,значи, ако не го примите пакетот за 1 месец, во најголем дел,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе го реши проблемот со пратката. 3.Контакт со нас ако сакате да ја примите цел побрзо,ние може да ви испрати по EMS,но ќе треба да плаќаат за превозот,за $25.(Знам дека превозот е на високо ниво,што е причината зошто не можеме да испрати пакет со ЕМС,се надевам, ќе може да се разбере,ви благодарам!) 4.Ве молиме не ни остави негативни повратни информации или netural оние.(тоа не може да го реши секој проблем),ние ќе се обидеме потрудиме да се направи нешто во ред со вас,мислам дека сè може да се реши и да се добие точка со комуникацијата. Ве молиме контактирајте со нас ако има било какви прашања,ви благодарам многу! Имајте пријатен ден!

Други карактеристики

Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Дрво
Стил:
Народната Уметност
Тип:
Saya (Обвивка)
Употреба:
Меч фитинг & Art & Колекционерски
Техника:
Рачно изработени
Тежина:
230g
Должина:
76cm
Sori:
2,2 см
Број На Модел На:
SYQ9
боја:
Сина
Состојба:
Нови

Најдобри понуди