310kpa притисок 19L/M електрична струја четка мини ер / вакуум пумпа 24v

310kpa притисок 19L/M електрична струја четка мини ер / вакуум пумпа 24v

DEN 960.00
 

Тековен
Количина на стоки


мини ер / вакуум пумпа 24v
* Perfomance параметар на мини ер / вакуум пумпа 24v
Модел
Големина(мм)
Напон(СТРУЈА,V)
Моќност(W)
Вакуум(Kpa)
Проток(L/Min)
Притисок(Kpa)
Тежина(G)
DX512-3101-4800
102.4*70*40
9 V,12 V,24 V
15
80
19
310
300
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.
Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
* Карактеристики на мини ер / вакуум пумпа 24v
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC моторни четка
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки на мини ер / вакуум пумпа 24v
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
9.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.
10.Долг животен век на собна температура средина.
11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.
*Примена на мини ер / вакуум пумпа 24v
1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.Аналитички-други инструменти
3.Хемиски и производство инженеринг
4.Разни помошни опрема
* Мини ер / вакуум пумпа 24v слика
*Configuration (конфигурација) дијаграм на мини ер / вакуум пумпа 24v
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 60 PCS
G. W. : 19.5 KG
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :

Други карактеристики

Напон:
12V, 24V, 9V
Притисок:
Низок Притисок
Број На Модел На:
DX512-3101-4800
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Гориво:
DC напојување
Примена:
пумпа за воздух или издувниот воздух
боја:
Сива
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
основните материјали:
PC/PPS/Најлон, хардвер,гума
сертификација:
CE,Rohs,ISO
четка или brushless:
четка
Тип:
мини ер / вакуум пумпа 24v
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm

Најдобри понуди