5M DC12V WS2811 5050 Дигитални RGB Боја LED Лента 30LED/m 150LEDs Не-Водоотпорен сон боја Led Лента 10мм Црна PCB

5M DC12V WS2811 5050 Дигитални RGB Боја LED Лента 30LED/m 150LEDs Не-Водоотпорен сон боја Led Лента 10мм Црна

DEN 448.80
 

Тековен
Количина на стоки


5 M DC12 V WS2811 5050 Дигитални RGB Боја LED Лента 30 LED/m 150 LEDs Не-Водоотпорен сон боја Led Лента 10мм Црна PCB
Карактеристики :
Карактеристики На Производот :
1) Нов Бренд.
2) Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност.
3) Долг животен век 50.000 часа
4) Континуирана должина, се одликува со 5 метри.
5) Флексибилна лента за curving околу наведнува
6) Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем
7) Ултра-светли но работи на ниски температури
8) Ниска потрошувачка на енергија
Најдобар продавачот на производот и тестиран од страна на пазаротws2811 Дигитални Програмабилни LED Лента.
Секој 3 LED програмабилни и cuttable, Ширина : 10мм-Помал напон пад, подобар дисипација на топлина.
Спецификации
Smd 5050 rgb led лента ws2811
Влезен напон : .......DC12v;
Моќност : ............5-7watt/метар,
LED ресурси : .......Висока осветленост 5050 RGB;
П'ty на LED : ........30leds/метар, 150leds/ролна, секој 3 LEDs одделно контролира
IC Тип : ...........ws2811 IC;
П'ty на IC : .........10 IC/метар (1 IC дискови 3led чип);
Пиксели : .............10 пиксели/метар;
Сива скала : ........256;
Битови/боја : ..........8-битови/боја;24bits за RGB боја
FPC големина : ..........Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;
FPC боја : ......Црна
Заштита го оценувате : .... не водоотпорен
Бои : ............Полна боја RGB, сон боја се менува;
Cuttable : ...........секој 3 LEDs cuttable;
Пакет : ..........5meters/ролна во анти-статички торба.
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
Пакет/МНОГУ Вклучуваат :
1 x 5 M 5050 SMD WS2811 30 LED/M Дигитален Не-Водоотпорен LED Striplight 10мм Црна PCB
(Лента само, БЕЗ контролорот или моќ адаптер!)

Други карактеристики

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
teopek
сертификација:
CE,RoHS,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Потрошувачка на енергија (W/m):
8.64 W/m
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Напон:
12V
Број На Модел На:
ws2811 150led
Повод:
Плоштад
Спецификации (монистра светлина / m):
30
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)

Најдобри понуди