24V 42A 1000W Прекинувач за Напојување Возачот Екранот 110~230V За LED Лента светлина

24V 42A 1000W Прекинувач за Напојување Возачот Екранот 110~230V За LED Лента светлина

DEN 4881.60
 

Тековен
Количина на стоки


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!
Изграден е во далечинскиот вклучување / исклучување на префрлување напојување 110~2 30v VAC SCN единствен излез 1000 W 24 V за високо волт led светло(SCN-1000 W-24 V) Изграден е во далечинскиот / исклучување паралелно функции хумор h (N+1)
Карактеристики :
Висока ефикасност, висока сигурност и ниски трошоци
Вклучете влезниот напон спектар избор
100% полно оптоварување и машина тест
Заштита карактеристики : краток спој/преоптоварување
Воздух за ладење
Specificate :
Големина : 291 X132 X68mm
ВОЛТ : 1000 W
излезен напон : 24v
Производи покаже
Модел SCN-1000-12 SCN-1000-15 SCN-1000-24 SCN-1000-48 Излезниот ЕДНОНАСОЧЕН излез Напон 12 V 15 V 24 V 48 V Напон толеранција ±1.0% ±1.0% ±1.0% ±1.0% Номинална Струја 80 A 66 A 42 A 20 A Поврзани со Моќност 1000w 1000w 1000w 1000w Бран&Бучава 240m Vp-стр 240m Vp-стр 240m Vp-стр 300m Vp-стр Прилагодливи опсег за DC Напон ±10% ±10% ±10% ±10% се Постави,се зголеми,држете се до времето 200ms 100ms 30ms Влезниот Напон Спектар 170-264 VAC 47-63 HZ Текст Тековната 7А/230 VAC Ефикасност 83% 84% 85% 87% AC inrush тековната Ладно започнете тековната 50 A /230 VAC Истекување тековната Заштита од Преоптоварување Поврзани со излезна моќност 105-150% започне заштита од преоптоварување Заштита тип : исклучување излез, опоравување после рестарт моќ Над напон 13.8 V-16.2 V 17.2 V-20.2 V 27.6 V-32.4 V 55 V-64.8 V Hiccup режим,се обновува автоматски по грешка состојбата на животната Средина Работа темп влажност -10~+60°C, 20%~90%RH Stor темп, влажност -20~+85°C, 20%~90%RH Не-кондензирање Безбедност Издржат напонот I/P-О/П : 1.5 KVAC 1min I/P-FG : 1.5 KVAC 1min O/P-FG : 0.5 KVAC 1min Стандард за Безбедност стандард Одговара UL1012 се Однесуваат Дизајн се однесуваат на GB4943,UL60950,EN60950 EMC стандард Дизајн се однесуваат на GB9254,EN55022 Класа Големина големина L238*W132*H68mm Пакет 2.4 кг, 4pcs/10kg
Почитувани Купувачи, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате следното : ви благодариме за вашето време.

Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
SCN-1000W-24V
Бренд Име:
CHUX
Излезна Моќност:
>500W
Фрекфенција:
47~63Hz
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
42A
ОЕМ:
Yes
Големина:
291X132X68mm
Сертификат:
CE, ROHS
Излезниот Напон:
24VDC
Излезна Струја:
42A
Излезниот Напон:
24v

Најдобри понуди