huawei BM351i 2.3 GHz IEEE 802.16 e-2005 безжична 4g wimax модем

huawei BM351i 2.3 GHz IEEE 802.16 e-2005 безжична 4g wimax модем

DEN 1210.00
DEN 1344.00
 

Тековен
Количина на стоки

Таа поддршка Wi MAX 2. Eazee обезбедува пријателски и лесен-ќе кориснички интерфејс со помош на BWA Партнер, пакет на поддршка на софтвер, кои се спакувани заедно со Firmware-от на BM351i. Таа поддржува врв downlink брзина на 20 Mbps и пренос на 5 Mbps.Имам голема количина на залиха подготвени!
Функција :
HUAWEI BM351i Wi MAX USB Модем е една од новите Wi MAX 4 G USB Surfstick базира на IEEE 802.00 /парче
huawei BM358 2.4 GHz 4g wimax usb stick САД$ 35.4 GHz безжична 4g usb стик+ зголеми лулка US$ 58.
* Елегантен и Модерен Изглед
Eazee усвојува сегашниот модерен стил на изглед, изгледа мал и исклучителна. Па тоа е особено преносни за мобилни корисници за пристап на Интернет.
* Преносливост
Тоа е можно за корисници за пристап на мрежа со Eazee секаде и во секое време колку што е во зрачење граница на сигнали, поради преносливоста и едноставноста без ограничување на физички конекции.com нуди
отклучен оние.16 e-2005 година. Бесплатен превозот со HK пост registed mail huawei bm338 wimax модем US$ 35.
* Изградена-во Антени
Постојат два вградени антени на ПХБ на Eazee, кои го поддржуваат сите услуги што надворешни антени се направи.16 e Безбедност за Автентикација и Ciphering
* Ниска моќност consumption Support IP-КС и Ethernet-CSSupport MIMO 2 Rx 1 Tx
* Поддршка на Windows XP(32 бита), Vista, Win 7, Mac OS( Прилагодувањето )
* Управување Со Qo S
* Поддршка BWA Партнер configuration tool( Bandwidth, Фреквенција, Security )
* Температура на чување : "40°C до +70°C
* Чување влажност : 5% до 95%
* Операција температура : 0°C до +40°C
* Работа влажност : 5% до 95% влажност (не кондензирање)
Карактеристики :
* Безжичен Карактеристики
Eazee поддржува IEEE 802.16 e-2005 (C2 D4), држава на уметноста OFDMA основа, радио интерфејс, познат како Wi MAX.5 G Wimax usb стик IEEE 802.3 GHz
* Plug and Play
* Изградена-во Антени
* Максимален пренос стапка од 20 Mbps downlink и 5 Mbps uplink
* Максимален пренос стапка од 40 Mbps downlink со MIMO Б
* 802.00 /парче
Huawei E392u-12 LTE 2600/2100/1800/900 LTE ДД 800 MHz 100 Mbps 4 G mobile broadband US$ 88. Таа поддржува до 20 Mbps кога корисниците даунлоадирање на датотеки и до 5 Mbps кога корисниците вчитате датотеки , која овозможува одлично корисничко искуство при пристап до Интернет.16 E 2005 US$ 35.00 /парче
Целосно Отклучен Сиера Безжична Aircard 754 S 4 G LTE ФЛОПИ Мобилни Жариште Рутер 100 Mbps ПОСТ ПРЕКУ DHL US$ 966.

Други карактеристики

Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Huawei
Интерфејс Тип:
USB
Пакет:
Yes
Примена:
Лаптоп
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Тип:
Безжичната
сертификација:
CE0197
Вид:
Надворешни
Број На Модел На:
BM351i
Адаптер Приклучок:
USB
Преносот Го Оценувате:
20м
is_customized:
Yes

Најдобри понуди