Meike МК-950 Mark II MK950II TTL Роб Безжична Flashgun Speedlite за canon 650D 700D 750D 1100D КАКО YONGNUO YN-565EX

Meike МК-950 Mark II MK950II TTL Роб Безжична Flashgun Speedlite за canon 650D 700D 750D 1100D КАКО YONGNUO

DEN 2496.00
 

Тековен
Количина на стоки

Карактеристики :
1, Безжични повеќе флеш снимање
Со МК-950 II, на"Напредни Безжични Осветлување"
2, TTL режим
Контролите на камерата на MK950 II флеш излез ниво со мерење на светлината се рефлектира од предметот кога MK950 II пожари серија на следење пре-трепка.
3, Рачен режим на блиц
Со поставување на бленда и флеш излез ниво, можете рачно да поставите изложеност и растојанието на предметот.
4, Отскокнување флеш
Со поместување или ротирачки флеш главата, што може да отскокнување на светлина надвор таванот на ѕидот да се направи употреба на рефлектира светлина.
5, Close-up флеш фотографија
Крупен флеш фотографија може да се постигне со користење на вградената широк флеш адаптер и флеш главата насловена надолу.
6, Флеш излез ниво надомест/компензацијата на експозицијата
Флеш излез ниво на надоместокот се врши со менување на флеш излез ниво за флеш осветлени предмет само. Exposure compensation се врши од страна намерно менување точното изложување o измени и тема и позадина изложеност.
Спецификации :
1,Коло Дизајн : Изолирана Порта Биполарни Транзистори (IGBT)
2,Водич број : 58 метри (ISO 100,105 mm)
3,режим на Блиц : TTL,M,RPT,S1,S2,Далечински
4,Вертикална ротација агол : 0-90 степени
5,Хоризонтална агол на ротација : 0-270 степени
6,Напојување : 4 XAA големина батерии (Алкални или Ni-МЗ се употребливи)
7,Осветлување пати : 100-1500 пати (AA алкални ќелија користи)
8,Рециклирање време : околу.4s
9,температура на Бојата : 5600k
10,Флеш време : 1/200 S-1/20000 S
11,Флеш контрола : 8 нивоа на производство, контрола (1/128-1/1)
12,Надворешен интерфејс : Топло чевли,PC порта и вечен полнење порта (Користење на МК-SD8 A)
13,Безжични предизвикувајќи растојание : 20-30m затворен,10-15 милиони отворено
14,Дополнителни функции : FEC,AEB,Прирачник за зумирање,Авто-зум,PC порта.
15,Димензии : 200 X75 X57mm
Пакетот Вклучува :
МК-950 Mark II TTL Роб Безжична Флеш Speedlite x1
Заштита Торба x1
Оригиналниот пакет x 1
Препорачуваме Производи Топла Производи Поврзани Со Производи Може Да Се Допаѓа

Други карактеристики

Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
5600k
Бренд Име:
MEIKE
Извор На Енергија:
4*АА
Број На Модел На:
МК-950II
TTL:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
CANON
is_customized:
Yes

Најдобри понуди