Uniquefire UF-1505 850NM IR LED Zoomable Светлото 3 Начини 38mm Конвексни Леќа Светлина Инфрацрвена Ламба Ноќ Визија За Кампување

Uniquefire UF-1505 850NM IR LED Zoomable Светлото 3 Начини 38mm Конвексни Леќа Светлина Инфрацрвена Ламба Ноќ

DEN 1368.00
DEN 1439.52
 

Тековен
Количина на стоки


Опис На Производот :
Опис :
ПРЕДУПРЕДУВА : Инфрацрвена светлина е невидлив за човековите очи. Тој е дизајниран за да се користи со ноќно уред
1. Светлината визија се користи за лов, Oslon 850nm IR LED.
2. Направен од Алуминиум материјал, обвивка на светлото е многу цврста и издржлива.
3. Под 100% бесплатно ситуација, 1 x 18650 li-ion батерија батеријата може да трае за 1-4 часа континуирано. LED употребливи животен век е 100,000 часа, така што не треба да се грижите за промена на светлина bulds.
4. Опашката Притискање тип на прекинувач.
5. Со О-прстен печат вода-доказ дизајн, таа се занимава со непријатни диви средина лесно.
6. Производи, работа стрес, уникатен дизајн, задниот отвор, ефективно спроводливост да се спречат негативните појави паѓа.
7. Со виси string на опашката на светлото, тоа е многу лесно за вас да ги заедно.
8.На цврст меч на диригент во светлото опашката може повеќе непречено однесување во целиот затворено коло и да се намали повеќе топлина во опашка.
Спецификација :
Бренд
Unique Fire
Модел
UF-1505
LED Emitter Тип
Osram 850nm IR led
Употреба
Лов во ноќ или ноќно со професионална опрема
Светилка Живот
100,000 Часа
Извор На Енергија
1 x 18650 (Не се вклучени) li-ion батерија
Начини
3 режими (Здраво>Mi>Низок)
Влезен Напон
3.7-4.2 V
Работат температура
-5 ~ +50 степени целзиусови степени
Префрлете
Опашката притискање префрлате
Изградба
Shockproof,rainproof,анти-корозивни
Леќа
38mm дијаметар конвексни aspheric стаклена леќа
Боја
Титаниум Црна
Работи Час
1-3 часа
Димензии
146mm(Должина)/45mm(Раководител)/25мм(Телото)/28mm(Опашка)
Тежина
152g
Materal на Производ
Авијација засилен ниво алуминиум легура
Зум
Zoomable / прилагодлив
Совршен IR илуминатор за вашата Визија Ноќ потреби :
Armasight Летало Про
Yukon Фотон
Pulsar N550/750
Nite Site NS50/200 Viper-Волк
Оддел Г визија
DIY ноќ визија
Пакет :
1 x Фенерче
(не се вклучуваат на батеријата)

Други карактеристики

Тип На Објект:
Рефлектори
Лумен:
Други
полнач:
Батерија
Бренд Име:
UniqueFire
Тело Материјал:
Алуминиум легура
Извор На Светлина:
LED Светилки
Зум:
Yes
Wattage:
3W
Тип На Батерија:
18650
сертификација:
CCC,CE,ГШ,RoHS,УЛ
Водоотпорен:
Yes
боја:
Црна
Осветлување Растојание:
100-200 метри
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Функција:
Шок Отпорни
Фокусна Должина:
прилагодлив
Тип На Светилка:
Камп
Број На Модел На:
UF-1505 IR 850NM
Модел на LED Монистра:
Osram 850NM IR LED

Најдобри понуди