За Chevrolet Camaro LED Глава Светилка 2009-2014 година SN

За Chevrolet Camaro LED Глава Светилка 2009-2014 година SN

DEN 21360.00
 

Тековен
Количина на стоки


Тоа е игра и приклучокот.
Или можеме да ги менувате светлината шема за да ги собере за Десната Рака Диск ( волан од Десната страна на возилото & се Вози по Левата страна на патот ) тука во Кина. Директна замена.
Предност :
1.
Ако на купувачот се исклучиво на светлината моделот ве молиме мислам дека над тоа. Тоа е лесно да се инсталира.
Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз!
1.Боја на домување : Хром.Може да се користи во camaro
5. Телефон за контакт Бр. Сите овие главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобил. Домување е донесен УВ третман
2. Површината стврднување третман
3. Состојба : Нова(само треба да го замени вашиот халоген светлата за полнење). Сепак, некои автомобили се чувствителни препорачуваме на купувачот
за да ги инсталирате овие светилки од страна на професионални инсталерот. Единствената разлика е во светлината на моделот. Ако мислите дека нашите светилки не се лоши, може ли да ве молиме да ни даде на 5-ѕвезда повратни информации?
1. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува). Купувачите ќе биде одговорен за обвиненијата ако е потребно. ***Продавачот не одговори за даночни или царински бесплатно во сите случаи, ве молиме да се разбере.

Други карактеристики

Бренд Име:
SuperTuning
Автомобил Производител:
Chevrolet
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
ABS+PC
Напон:
12V
Автомобил модел:
Octavia
Година:
2009-2014
Специјални Функции:
LED
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Тежина:
10kg

Најдобри понуди