Големи линеарни Fresnel леќа Плоштадот Леќа 300*300 mm Fresnel Леќа Фокусна должина 300мм соларни собирање

Големи линеарни Fresnel леќа Плоштадот Леќа 300*300 mm Fresnel Леќа Фокусна должина 300мм соларни собирање

DEN 2208.00
DEN 2400.00
 

Тековен
Количина на стоки


Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место.
Следните објавиме е погодна за сите клиенти .Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени. Ова навистина може да биде голема и креативни подароци за децата како играчка и постарите луѓе на кои им е потребна визуелна помош.
Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите :
Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор.
На Fresnel леќа е едноставен вовед
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик.Овој Објектив е исто така одлична за ситни во книги, списанија,мапи,телефонски именици,рецепти,итн. Fresnel леќи, исто така може да се користи како magnifiers или проекција леќи.
Класификација на Fresnel леќа :
Според својот фокус во различни форми, можат да бидат поделени во точка фокус Fresnel леќа и линија фокус Fresnel леќа. Карактеристика и предности :
Најдобри предност е : ние сме фабриката ,па ние имаме толку многу.
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата. За гаранција И по-продажба на услуги
Ние ќе им даде на нашите клиенти најдобра по продажба на услуги , Па ние ќе ви ги понудиме една година гаранција за повеќето од нашите производи и професионална техничка поддршка .

Други карактеристики

Употреба:
Оптички
Број На Модел На:
300-300-300
Бренд Име:
DOUMOO
Материјал:
Пластични
Структура:
A
Обликот:
Плоштад
Големина:
300*300 MM
Фокусна Должина:
300 мм
поддршка на сопствени направени:
Yes
is_customized:
Yes
Мило теренот:
1mm
Пакување:
Картон,пена
Фокусна Должина:
300мм

Најдобри понуди