верски слика DIY 5D целосна Дијамант Вез Цвет Буда ѕид налепница сликарство Крстот Бод 3D Кристал mosai-FO-10

верски слика DIY 5D целосна Дијамант Вез Цвет Буда ѕид налепница сликарство Крстот Бод 3D Кристал mosai-FO-10

DEN 196.00
DEN 316.80
 

Тековен
Количина на стоки

Употреба : Почетна / Хотел / Канцеларија Декорација / Подарок Колекции
4.
Мали платно е само погоден за почетници и за деца! Поголем платно, повеќе совршен деталите!
Кликнете на за да внесете предмет за производот
artoon
Овошје Слика Цвет
Ве молиме Имајте во предвид : Дијамант Сликарство големина е големината на сликата не големина на екранот (имаат 1-2 cm грешка). ако за било која причина не сте задоволни, ве молиме не директно од напуштање негативни повратни информации, само контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни. Сите дијамант сликарство се спакувани и за вас , клиентите треба своите рачно изработени, не е завршена, ние обезбеди потребните алатки и материјали.
за големина на : големина е со големина на сликата, не големина на екранот, има некоја грешка (1-2 cm). Сите се виси на diy дијамант сликарство на вашето семејство . така што голема големина ќе биде подобар ефект."
П : Дали дијамант вежба платно заврши ? A : Драг пријател , сите наши производи се во Целосна Вежба Сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . Предмети : 1. Пакет : Целосна вежба, памук платно, алатки
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1.
Дијамант слика : 3-Слободен колекции
Следниве се бесплатни, како ќе се отстрани грижи . ние секогаш се обидуваме се потрудиме да обезбеди висок квалитет на производи и услуги. Големина : 20x20cm,20x25cm,30x30cm,30x40cm,40x50cm и да дејствува. Се чувствуваат слободни да ги споделите со нас, ако имате било какви прашања во врска со нашите дијамант боја производи, ние сме дваесет и четири часа во линија .5 mm (како што се на Пиксели од сликата). За малку вежба : 100% Круг Вежба, 26 сечење на површината и 18 сечење на површината, високо-три-димензионален ефект. За било која причина, ако сакате само да се вратат на производи, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена по приемот. Meterial : Памук Платно и смола вежби
3. Тоа е многу топла и полна со среќа. ако дијаманти не е доволно, можете да не контактирате директно .
Дијаманти во големина е за 2,5 * 2.
Мозаикот сликарство не HD слика. П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна дијамант везови П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор .

Други карактеристики

Големина:
20X20CM Round, 25X25CM Round, 30X30CM Round, 40X40CM Round, 50X50CM Round, 60X60CM Round, 20X20CM Square, 25X25CM Square, 30X30CM Square, 40X40CM Square, 50X50CM Square, 60X60CM Square
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Портрет
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
10-60
Поставете Тип:
крстот бод
Употреба:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,трпезарија
Техника:
diy дијамант сликарство
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Материјал:
Смола Rhinestones
Рамка:
Формулиран
Тип:
дијамант везови
Стил:
Религија

Најдобри понуди