Висок Квалитет Значи И Префрлување Напојување 50W 24V 2.2 НА НСВ-50-24 Единствен Излез за CNC колекции

Висок Квалитет Значи И Префрлување Напојување 50W 24V 2.2 НА НСВ-50-24 Единствен Излез за CNC колекции

DEN 639.84
 

Тековен
Количина на стоки


Висок Квалитет Значи И Префрлување Напојување 50 W 24 V 2.2 НА НСВ-50-24 Единствен Излез за CNC колекции
За комутација за напојување може да се широко се користат во комуникацијата, LED дисплеј, индустриска контрола и CNC Stepper&Серво Систем , радиото и телевизијата, компјутерските мрежи, медицинска опрема, интелигентни мониторинг и други области. 115 V и 230 V може да бидат избрани од страна на префрлување. Моќни функции и професионални дизајни (Изградена-во голем вентилатор за ладење) обезбеди висока ефикасност и висока сигурност на снабдувањето со електрична енергија.
Главната карактеристика на 50 W 24 V Единствен Излез Префрлување Напојување на stepper : Универзални AC влез/полн спектар на Заштита : Краток спој/ Преоптоварување/ Над напон Ладење страна на слободен воздух конвекција 100% полно оптоварување горат-во тест 2 години гаранција
AC влезен напон спектар : 85-264 VAC; 120-370 VDC DC прилагодување на опсегот : ±1.0% номинална излезна спектар заштита од Преоптоварување : 110%-150% номинална излезна моќ во Текот напон заштита : 27.6~32.4 V Поставување, се зголеми време : 500ms, 30ms/230 VAC; 1200ms, 30ms/115 VAC на полно оптоварување Издржат Напонот : I/P-О/П : 3k VAC, I/P-FG : 2k VAC, O/P-FG : 0.5 k VAC Работна температура : -20~+60 C (се однесува на излез оптоварување derating крива) стандарди за Безбедност : UL60950-1, CB(IEC60950-1), CCC GB4943.1 : 2011 одобрени
Спецификација листа на 50 W префрлување напојување :
Пакување пример :

Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
1 - 50W
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
2.2 А
Излезниот Напон:
24V DC (±1.0%)
Фрекфенција:
50~60HZ
Број На Модел На:
MW НСВ-50-24
Влезен Напон:
85-264VAC; 120-370VDC
Сертификат:
CCC,CB,УЛ
Ефикасност:
86%
Бран & Бучава(max):
200mVp-p
НАПОН ADJ. ОПСЕГ:
21.6~V 26.4
AC Струја:
1.1 A/115VAC;1. 0.65 A/230VAC
Inrush Струја(max):
ЛАДНО ЗАПОЧНЕТЕ 45A
Струја На Истекување:
Заштита:
Краток спој, во Текот оптоварување, во Текот напон
Стандарди За Безбедност:
UL60950-1, CB(IEC60950-1), CCC GB4943.1
димензија:
129mm*98mm*38mm

Најдобри понуди