ZOMEI 82mm ПРО II (PROII) тенок MC Неутрален Густина ND 3.0 ND1000 1000X Филтер Леќа 10 Стоп

ZOMEI 82mm ПРО II (PROII) тенок MC Неутрален Густина ND 3.0 ND1000 1000X Филтер Леќа 10 Стоп

DEN 2213.00
DEN 2543.52
 

Тековен
Количина на стоки


ZOMEI 82mm ПРО II (PROII) тенок MC Неутрален Густина ND 3.0 ND1000 1000 X Филтер Леќа 10 Стоп
Вовед
ПРО II спектар се произведени со користење Schott стакло (исто стакло се најде во Б&W & Heliopan филтри).
knurling и сребро трим е ZOMEI е уникатен дизајн
Филтер Големина : 82mm
Рамка Профил : Тенок
Филтер Густина : ND3.0 (1000x)
f Stop Намалување : 10 (приближно)
Двојно Навој : Да
Мулти-Обложени : Yes (3 Облоги)
Оптички Материјал : Квалитет Schott Оптички Glas s
Карактеристика Овој филтер е мулти-обложена, Анти-отсјај Анти fouling (repels масло, вода итн.) одраскване
Пакет :
ZOMEI 82mm Тенок PROII MC ND3.0 филтер x1

Други карактеристики

Бренд Име:
Zomei
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
82SMCND3.0
Тип:
неутрален густина

Најдобри понуди