Чиста Синусна Бран 2000W Автомобил Моќ Инвертер Dc 12V НА Ac напон 220v Автомобил Конвертор Со USB Со USB За Соларна/ветрот/гас електрична Енергија

Чиста Синусна Бран 2000W Автомобил Моќ Инвертер Dc 12V НА Ac напон 220v Автомобил Конвертор Со USB Со USB

DEN 6156.00
DEN 6480.00
 

Тековен
Количина на стоки

Answer : ___________________________ Note :
имаме DC12v/24v/48v да AC110 V/220 V,ако сакате другите,pls остави messsage,или ние ќе ги испрати DC12v. Номинална Моќност 2000 W
Врв Моќ 4000 W(Мин) (2~3)пати Влезен Напон DC12 V DC24 V DC48 V DC12 V DC24 V DC48 V
Излезен Напон DC100 V/110/120+-5% AC220 V/230 V/240 ± 5% Фреквенција 50+-0.5 HZ/60+-0.5 50 Hz ± 0.5 Hz
AC Регулатива THD USB Излез 500 MA 5 V
Излез Ефикасност Од 95% Се Исклучи Тековната 0.2 На
DC Напон Спектар 10-15.5 VDC 21-30 VDC 42-61 VDC 10-15.5 VDC 21-30 VDC 42-61 VDC Низок Напон Аларм 10.5 +- 0.5 V 21 +- 0.5 V 42 +- 1 V 10.5 ± 0.5 V 21 ± 0.5 V 42 ± 1 V
Низок Напон Затвори 10 +- 0.5 V 20 +- 0.5 V 40 +- 1 V 10 ± 0.5 V 20 ± 0.5 V 40 ± 1 V Над Напон Затвори 15.5 +- 0.5 V 31 +- 0.5 V 61 +- 1 V 15.5 ± 0.5 V 31 ± 0.5 V 61 ± 1 V
Низок Напон за Обновување на 13 +- 0.5 V 24 +- 0.5 V 48 +- 1 V 13 ± 0.5 V 24 ± 0.5 V 48 ± 1 V Над Напон Обновување 14.8 +- 0.5 V 29.5 +- 0.5 V 59 +- 1v 14.8 ± 0.5 V 29.5 ± 0.5 V 59 ± 1v Заштита Низок Напон/Над Напон ЛЕР ЦРВЕНО СВЕТЛО, ИСКЛУЧУВАЊЕ И ALRM во Текот Вчитај LED REDLIGHT,ИСКЛУЧЕТЕ, се ЗАКЛУЧИ ДО И ALRM Над Temp LED ЦРВЕНО СВЕТЛО, ИСКЛУЧУВАЊЕ И ALRM Краток Ciruit LED ЦРВЕНО СВЕТЛО, ИСКЛУЧУВАЊЕ И ALRM Текст се Противат на ДИОДИ ИЛИ MOS FET Работа Темп -10ºC~ +50 ºC
Складирање Temp -12ºC~ +70ºC Заштита Низок Напон/Текот на Напон Над Товарот Над Temp Краток Ciruit Текст му се Спротивстави
Статус Индикатор Нормално Зелена
Не-нормална Црвена
Ние брод во светот. Цената ќе се разликува за различни земји. Ве молиме проверете ја цената пред наддавање. Ако ви треба било какви посебни превозот метод, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас преку порака. Ние нудиме превозот попуст ако купите големо количество. Ве молиме да проверите на нашата есконтната стапка или се чувствуваат слободни да не контактирате преку порака. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-7 дена откако ќе се прими целосната уплата од страна на купувачот. Ве молиме да забележите дека Sat, Сонцето и Јавни Празник НЕ се брои како работни дена Меѓународни купувачот може да бара да се плати oversea должност даноци, ние нема да се одговорни за овој предлог.

Други карактеристики

конверзија ефикасност:
0.8
Бренд Име:
Hcool
Влезен Напон:
DC 12V
Излезниот Напон:
140 до 249 Volts
Фрекфенција:
60Hz
Номинална моќност:
2000W
Големина:
286*145*69mm
Тежина:
2.8kg
Гаранција:
2years

Најдобри понуди