К&F КОНЦЕПТОТ 52mm CPL Polarizer УВ ND4 Филтер за Полнење за Nikon D3300 D5300 Nikkor AF-S 18-55мм F3.5-5.6 G VRD на Камерата Леќи на Филтер

К&F КОНЦЕПТОТ 52mm CPL Polarizer УВ ND4 Филтер за Полнење за Nikon D3300 D5300 Nikkor AF-S 18-55мм F3.5-5.6

DEN 720.00
DEN 959.52
 

Тековен
Количина на стоки

Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance
ND4 (Неутрална Густина) Филтер ги Намалува количината на светлина што постигнување на филм без да влијаат на бојата.
52 MM УВ CPL ND4 Филтер Леќа Комплет 3-Парче Филтер за Полнење УВ CPL ND4
ЗАБЕЛЕШКА : Овој комплет е компатибилен со сите 52mm леќи. Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа.
Пакетот вклучува : 1 парче УВ Филтер 1 парче CPL Филтер 1 парче ND4 Филтер 1 парче Филтер Торбичка 1 парче Чистење на Леќите Пен
.
Леќа Чистење Пенкало Високо-квалитетна мека стигнале прашина-отстранување на четка Уникатен двострано нежно чистење на подлога : традиционалните кружни подлога и триаголен подлога Не-течност за чистење елемент, никогаш не се суши надвор Еколошки и не-токсични
Филтрите се заштити вашиот објектив од нечистотија, гребнатини, отпечатоци од прсти, и случајно оштетување. Се однесува бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина. Овој број е секогаш и претходи на "╪ (дијаметар) симболот. Направени од увезени смола.
Филтрите се сите двојно-навој, така што може да магацинот вашиот објектив капа и други додатоци како што е потребно. Одлично за portraiture и отворено сцени во силна сончева светлина."
Овој филтер за полнење е многу популарна за надворешна фотографија . Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.
Производ Функција : Метал запечатување прстен, подобро стегање, избегнува да падне или да се загуби Направени од високо-квалитет авиони одделение magnalium Superfine рамка полиран со строги површински третман Ласерско гравирање фонтови, никогаш не се носат или избледи ги Задоволи Еколошките Стандарди на Ro HS
Комплет Вклучува :
УЛТРАВИОЛЕТОВО (Ув) Филтер за Намалување на магла и подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на ултравиолетова (UV) светлина. Им овозможува на пошироката apertures, ефикасно намалување на длабочината на полето.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
52mm 3 Филтер за Полнење УВ ND4 CPL Polarizer
Тип:
УВ Филтер
Бренд Име:
К&F КОНЦЕПТОТ
Тип:
УВ CPL ND4 Филтер Леќа Комплет
Состојба:
Нови
Филтер Ефекти:
филтер за полнење
Обликот:
Кружни
Кружни Големина:
52 mm
Земја на Производство:
Кина
За Да Се Вклопи:
За Nikon D3300 D5300 Видео Камера, Камера
SKU:
SKU0008
is_customized:
Yes

Најдобри понуди