Најновите Лов Светлото 1 Режим Преносни 1506 XRE Зелена/Црвена Емитуваат Боја 20mm Aspherical Објективот За 1*Батерија 18650

Најновите Лов Светлото 1 Режим Преносни 1506 XRE Зелена/Црвена Емитуваат Боја 20mm Aspherical Објективот За

DEN 734.00
DEN 815.52
 

Тековен
Количина на стоки


Опис На Производот :
1) Најнов Мали UF-1506 Зум Батерија факел светлина
2) Blacklight
3) Алуминиумско тело,трајни и отпорност на корозија
4) Преку CE сертификација
5) Напојува со 1*батерија 18650 (Не се вклучени)
6)најдолго траење континуирана за три часа
7) Водоотпорен ,падот доказ и посветла
8) на Овој фенерче има висок излез и напредни изработка направат совршена за рутинска инспекција,активности на отворено,лов и професионална употреба
9)Посебните конвексни леќа,може да се ослободи проширување фокус
Модел :
UF-1506-XRE
LED Emitter Тип :
XRE Зелена/Црвена Led Светло
Тип на светилка
Светло Копче За Зум
Светилка Живот :
100,000 Часа
Бренд :
Unique Fire
Извор На Енергија :
1x батерија 18650 (Не е вклучен батеријата)
Начини :
1 Mode (Висок)
Влезен Напон :
3.7~4.2 V
Работат температура :
-5 ~ +50 степени целзиусови степени
Прекинувач :
Опашката притискање префрлате
Изградба :
Shockproof и водоотпорен
Леќи на камерата :
20mm конвексни леќа
Светла Боја :
Зелена/Црвена/Бела
Водење На Час :
1-3 часа
Димензии :
120mm(+12mm)(Должина)/34mm(Раководител)/25мм(Телото)/23mm(Опашка)
Тежина :
108g
Материјал на Производот :
Алуминиум Легура
Пакет :
1 x Фенерче
(не се вклучуваат на батеријата)

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Зелена, Црвена
Тип На Објект:
Рефлектори
сертификација:
УЛ,CE,ГШ,RoHS,CCC
Лумен:
300
Број На Модел На:
UF-1506 XRE
Функција:
Шок Отпорни
Тип На Батерија:
18650
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Тело Материјал:
титаниум метал
Извор На Светлина:
LED Светилки
полнач:
Батерија
Фокусна Должина:
прилагодлив
Осветлување Растојание:
100-200 метри
боја:
Црна
Тип На Светилка:
Камп
Водоотпорен:
Yes
Wattage:
3W
Поддршка Dimmer:
Една датотека
Зум:
Yes
Бренд Име:
UniqueFire
Модел на LED Монистра:
XRE LED

Најдобри понуди