MV522TB 12mm Тема на Текст 2/5 Начин Црна Селектор Копчиња Воздух Механички Залисток

MV522TB 12mm Тема на Текст 2/5 Начин Црна Селектор Копчиња Воздух Механички Залисток

DEN 650.40
 

Тековен
Количина на стоки

Име на производ Механички Залисток Модел MV522 TB Тип Директна Акција Actuator Тип Црна Ротационен Селектор Копчето Работен Медиум Воздух Позиција и Начинот Број 2 Положба 5 Начин Цевка Навој Дијаметар
Воздухот Влезот=Воздух Излезот=12mm
Издувните=9mm Цевка Големина 1/4 PT Одредување Дупка со Дијаметар од 4mm/0.2"
Работен Притисок Опсег
1.5 - 8kgf/cm⊃2; Вкупен Димензии(Прибл.) 13.5 x 3.5 х 2.5 цм / 5.3" x 1.4" x 0.98"(L*W*H) Материјал Метал, Пластика Тежина 202g Пакет 1 x Механички Залисток
Опис : 2/5 начин механички залисток. Стабилна изведба,лесна инсталација. Оваа пневматски механички залисток се користи за контролирање на пилоти или дијафрагми на поголеми залистоци или мали цилиндри или било каков притисок систем кој е алтернативно под притисок и исцрпеност.

Други карактеристики

Структура:
механички залисток
Материјал:
Метал
Притисок:
Други
моќност:
Други

Најдобри понуди