Деликатна Меч Фитинг Црвено & Црна Colorized Дрвени Saya Обвивка Scabbard за Самурајски Меч Јапонски Катана Убав Подарок SYQ16

Деликатна Меч Фитинг Црвено & Црна Colorized Дрвени Saya Обвивка Scabbard за Самурајски Меч Јапонски Катана

DEN 1127.52
 

Тековен
Количина на стоки

Ние може да се менуваат некои елементи на мечеви ако треба. ние не сме препродавач,па цената е competetive. Ве молиме купи меч во доверба. Пред да платите, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Aliexpress се совпаѓа со адресата што би сакале ни да брод.
Ние само брод потврдените адреса предвидено од страна Aliexpress. Ние може да engrave вашето име на сечилото. Дрво е светлина е доволно големо внимание мора да се преземат кога цртање меч; неточни форма може да резултира со сечилото на мечот сечење низ saya и одвојување на еден или повеќе прсти. Ние сме стручни во изработка и продажба. На saya на koshirae вообичаено се изработени од многу лесни дрво, со слој од лак на надворешноста. Сите предмети за продажба на Aliexpress се сосема ново од нашиот fatory. б) ве Молиме проверете со вашиот земјата Царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.87 инчи) на Овој saya е, за сите катана мечеви (нож должина помеѓу 70-72 cm, 27. *Пакетот вклучува : дел од saya (не вклучувајќи било sageo или меч торба) Saya Saya е Јапонски термин за scabbard, и посебно се однесува на scabbard за меч или нож. Било какви дополнителни прашања,ве молиме не двоумете се да ме контактирате пред наддавање! Ви благодариме^^
.Понекогаш,можеби нема да ми одговориш веднаш, поради временската разлика меѓу секоја земја,сепак, ве молиме да се увери дека ќе се стремиме да ви одговори што е можно поскоро откако добив вашите пораки или e-mail пораки и сакате имате многу пријатно купување искуство со нас.Материјал : Дрво Должина : 7 6 cm (30 инчи) Sori : 2,2 см (0. Точно цртање и плашт на сечилото подразбира ако се јавите на kuzushi наместо ха во внатрешноста на scabbard. Ве молиме да знаат ова пред да го купат тоа. Слики ние шоу се 100% Вистински Објект Фотографија . Ако се направи со плаќање од страна на e Check, тоа може да потрае подолго, бидејќи тоа е да го исчистите вашиот банка прво пред цел е обработена. Купувачите Информации : Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Како и сите големината на производи кои се мерат од страна на рака, 1`2 см се разликува може да биде постоеле.

Други карактеристики

Бренд Име:
ШИ JIAN
Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Дрво
Стил:
Народната Уметност
Тип:
Saya (Обвивка)
Употреба:
Меч фитинг/монтажа
Техника:
Рачно изработени
боја:
Црвена и Црна
Материјал:
тешко дрво
Должина:
76cm
Sori:
2,2 см
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
SYQ16

Најдобри понуди